spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handloweJak zmieni się Askana po sprzedaży? Sprawdzamy! (zdjęcia)

Jak zmieni się Askana po sprzedaży? Sprawdzamy! (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy na łamach GORZÓW.NEWS, że Galeria Askana została sprzedana. Nowym właścicielem Askany został POLPROP 4 Sp. z o.o., na czele której stoi irlandzki inwestor John Patchell. Transakcja oznacza nowe spojrzenie na 16-to letni projekt. Jakie zmiany zajdą w najbliższym czasie w Galerii Askana? Sprawdzamy!

Nowy inwestor planuje szereg zmian związanych z modernizacją i odświeżeniem wnętrz Galerii Askana, nie tracąc przy tym jej wyjątkowego charakteru i klimatu. Wszystko, by podążać z nurtem czasu i dostosować się do zmieniających się potrzeb odwiedzających. Rozpoczęto już część prac związanych z renowacją istniejących powierzchni tzw. face-lifting.

John Patchell, nowy właściciel Galerii Askana.

– Zależy nam na komforcie naszych klientów. Wsłuchujemy się w ich potrzeby. Chętnie rozmawiamy o tym, co według nich powinno się zmienić, czego im brakuje, a także za co od lat kochają Askanę. Wszystko po to, by wyjść im naprzeciw. Dostrzegam ogromny potencjał Askany i Gorzowa. Każda wizyta sprawia, że odkrywam coś na nowo. Będąc w Askanie chętnie rozmawiam z klientami, którzy podkreślają jak cenią sobie klimat tego miejsca. Nowe inwestycje sprawią, że to miejsce ożyje i po latach świetności będzie miało swoje nowe otwarcie – mówi nam John Patchell.

Parking

– Renowacji uległy już pierwsze poziomy parkingu – D i E. Oczywiście w ślad za tym odświeżone zostaną również pozostałe trzy poziomy. W związku z pracami modernizacyjnymi, zarówno od strony wizualnej, jak i technicznej parking we wrześniu i październiku będzie bezpłatny – mówi nam Anna Sip, dyrektor marketingu Galerii Askana.

We wrześniu i w październiku parking nadal będzie bezpłatny w związku z pracami remontowymi.

Design galerii

Trwają prace architektoniczne związane z remodelingiem istniejącego wystroju galerii. – Pierwszy etap obejmie poziom ulicy „street level” (główne wejście do Galerii Askana od strony Hotelu Qubus). Mają one na celu podkreślenie dotychczasowych, niezaprzeczalnych atutów galerii i nadanie jej nowoczesnego, ale przytulnego charakteru. Jesteśmy centrum miasta, a zmiany które planujemy mają sprawić, że mieszkańcy będą się czuli u nas jeszcze bardziej komfortowo. Wkrótce będziemy mogli podzielić się z mieszkańcami pierwszymi renderami przygotowanymi przez architektów. Zmieni się strona wizualna galerii, od wystroju po system oznakowania. Miejsce nabierze odświeżonego charakteru. Uspokajamy – charakterystyczna kostka bezsprzecznie pozostaje z nami – mówi Sip.

Główne wejście do Galerii Askana od strony Hotelu Qubus.

Poziom komercjalizacji

Poziom komercjalizacji obiektu kształtuje się na poziomie 89 proc. – W ostatnim miesiącu na przedłużenie umów zdecydowały się duże i silne brandy, w tym m.in. Empik, CCC, New Yorker, co potwierdza potencjał projektu i atrakcyjność jego lokalizacji. Jak większość obiektów handlowych mierzymy się z trudnościami, ale widzimy pozytywny trend wzrostowy, jeśli chodzi o obroty i zainteresowanie potencjalnych najemców. Nasze nowe aranżacje lokali do wynajęcia zachęcają i udowadniają, że pomysł ma znaczenie. Prowadzimy kilka bardzo zaawansowanych rozmów z nowymi markami i jednocześnie zapraszamy na spotkania lokalnych przedsiębiorców, którzy marzą o własnym biznesie w galerii handlowej. Galeria Askana jest częścią miasta, nie tylko z nazwy. Nowy Inwestor, to nowe możliwości i zamierzamy to udowodnić. Trwają bardzo zaawansowane rozmowy również na temat poszerzenia oferty gastronomicznej galerii. Konkretne informacje przekażemy tuż po podpisaniu umów najmu – tłumaczy Sip.

Fontanna

– Zdecydowaliśmy się na wyburzenie niedziałającej fontanny a w jej miejscu powstanie duża strefa kawiarniana z wygodnymi fotelami. Przytulne miejsce spotkań w gronie przyjaciół i rodziny. Taka zmiana, to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, którzy poza zakupami w Askanie, lubią tu po prostu spędzać czas i takiego miejsca im brakowało. Przytulny charakter, wygodne fotele, cyklicznie muzyka na żywo. Doskonałe miejsce, by móc spędzić relaksujące chwile poza domem – zapowiada Sip.

W miejscu wyburzonej fontanny powstanie duża strefa kawiarniana z wygodnymi fotelami.

Wieża widokowa

Wejście na wieżę widokową jest tymczasowo zamknięte ze względu na akty wandalizmu, które miały miejsce. – Po zamontowaniu odpowiednich zabezpieczeń i odnowieniu niektórych elementów, będzie ponownie wieżą widokową jak za dawnych lat. Schody prowadzące do punktu widokowego również zyskają ciekawą aranżację nawiązującą do Gorzowa z dawnych lat – kończy Sip.

O Galerii Askana pisaliśmy także tutaj:
Galeria Askana ma nowego właściciela!
Centra i parki handlowe: Jakie sklepy zostaną otwarte w Gorzowie?
Premium Multibrand Store otwarty w Galerii Askana (zdjęcia)
Polubiliście Dealz? Będzie drugi sklep tej sieciówki! Gdzie i kiedy?

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

2 KOMENTARZE

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mirek
Mirek
10 miesięcy temu

Ale bzdety. Marketingowe pieprzenie.

Agnieszka
Agnieszka
10 miesięcy temu

A co z kinem Helios?

2
0
Zostaw komentarz!x