21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Trwa wykończanie nowej siedziby TVP3 Gorzów. Inwestycja ma lekkie opóźnienie! (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

Budowa nowej siedziby Telewizji Polskiej przy ul. Piłsudskiego trwa od przeszło dwóch lat. Obecnie trwają głównie prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Z zewnątrz budynek jest już gotowy. Wysprzątano też sam teren wokół i wybudowano parking. Choć inwestycja ma małe opóźnienie, to jeszcze w tym roku redakcja TVP3 Gorzów ma przenieść się do nowej siedziby.

Nowy budynek TVP3 w Gorzowie ma ok. 1,6 tys. mkw. powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje. Będą w nim dwa studia – o powierzchni 75 mkw. i 131 mkw. – Studio plenerowe będzie na dachu. Wejście jest dostosowane także dla wózków inwalidzkich. Schodzimy piętro niżej. Tu będą łazienki. Z lustrami. Dalej mamy sekretariat programowy, pokoje redakcyjne, kierownika produkcji, archiwum i dochodzimy do dużej, przestrzennej redakcji. Jednocześnie może tu pracować nawet 15 dziennikarzy. Kolejne boksy to montaże, pomieszczenie dla grafika i kolejny pokój redakcyjny. Dalej jest klatka schodowa, ale my zostajemy jeszcze na drugim piętrze i zaglądamy do reżyserki, która oczywiście łączy się z dużymi studiami. Na tym samym piętrze są jeszcze sekretariat, gabinet dyrektora i sala konferencyjna. Jest też serwerownia. Schodzimy na parter. Oprócz rozdzielni, magazynów i wejść do obu studiów są tam pomieszczenia dla gości i przestronne foyer gdzie będzie recepcja. I wejście główne – tak o swojej nowej siedzibie opowiadają dziennikarze TVP3 Gorzów.

Nowy obiekt jeszcze na wizualizacji.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm PBO Śląsk z siedzibą w Sosnowcu i WODPOL z siedzibą w Żywcu. Obie firmy za swoje prace otrzymają ponad 14 mln zł. Prace początkowo planowano ukończyć w maju tego roku. Redakcja miała się tu wprowadzić we wrześniu.

Działkę na której dobiega końca inwestycja Telewizja Polska kupiła od Miasta już w październiku 2006 roku. Pod warunkiem wybudowania w tym miejscu oddziału regionalnego telewizji miejscy radni zgodzili się na udzielenie upustu sięgającego 99 procent. Ówcześnie działkę wyceniono na 666 tys. zł. Władze telewizji zapłaciły 6 tys. 660 zł.

Telewizja obietnicy dotrzymała, jednak na pierwsze pracę przy budowie ośrodka TVP przyszło nam czekać blisko 15. lat!

Aktualnie siedziba TVP Gorzów mieści się w biurowcu M34 Manhattan Business Center przy ul. Kombatantów 34.

Inwestycję relacjonujemy od samego początku:
Nowy budynek TVP3 Gorzów już prawie gotowy! Kiedy telewizja zacznie nadawać z Piłsudskiego? (zdjęcia)
Budowa gorzowskiej siedziby TVP idzie zgodnie z planem! Widać pierwsze zarysy elewacji! (ostateczne wizualizacje, zdjęcia)
Mija rok od rozpoczęcia prac na działce przy Piłsudskiego. Jak wygląda budowa oddziału TVP? (zdjęcia)
Budynek nowej siedziby TVP Gorzów pnie się do góry (zdjęcia)
Budowa siedziby TVP: Fundamenty prawie gotowe (zdjęcia)
Przy Piłsudskiego stoi już żuraw! Trwa wylewanie fundamentów (zdjęcia)
Drzewa wycięte! Rusza budowa siedziby TVP! (zdjęcia)
Na działce przy ul. Piłsudskiego rozpoczęły się przygotowania do budowy oddziału TVP! (wizualizacje i zdjęcia)

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Inwestycje miejskie

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lolek
Lolek
20 dni temu

A wykonawca wykończenia w środku leciał na skróty i robił szajs jak tylko mogl . Bo mowil ze na kurwizje nie bedzie tracic energii 😆😆

1
0
Zostaw komentarz!x