21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Drzewa wycięte! Rusza budowa siedziby TVP! (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

Pierwsze prace na działce przy ul. Piłsudskiego rozpoczęły się w lipcu tego roku. W sierpniu przy udziale Jacka Kurskiego, prezesa Telewizji Polskiej wbito symbolicznie pierwszą łopatę pod budowę nowego gmachu Telewizji Polskiej w Gorzowie. Teraz prace rozpoczęły się na dobre.

O rozpoczęciu przygotowań do budowy, po blisko 15. latach od momentu gdy w październiku 2006 roku Telewizja Polska kupiła działkę przy ul. Piłsudskiego pisaliśmy, jako pierwsi w tekście – Na działce przy ul. Piłsudskiego rozpoczęły się przygotowania do budowy oddziału TVP! (wizualizacje i zdjęcia).

Zakończyła się już wycinka wszystkich drzew na działce. Budowlańcy rozpoczęli wykonywać pierwsze wykopy pod fundamenty budynku, który stanie pomiędzy Gorzowską Lecznicą Specjalistyczną, a akademikiem.

TVP przetarg na wykonawcę siedzib TVP3 Gorzów i TVP3 Kielce ogłosiło w czerwcu 2020 roku. Wyniki ogłoszono w połowie października. Wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum firm PBO Śląsk z siedzibą w Sosnowcu oraz WODPOL z siedzibą w Żywcu. Prace dotyczące budowy dwóch budynków TVP zostały wycenione na 28,66 mln zł.

Nowy budynek TVP3 w Gorzowie będzie mieć ok. 1,6 tys. mkw. powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje. Będą w nim dwa studia – o powierzchni 75 mkw. i 131 mkw. Pierwsze piętro nowej siedziby TVP zostanie przeznaczone na pomieszczenia biurowe i techniczne, natomiast powyżej zaplanowano m.in. obszerny newsroom dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz inne pomieszczenia biurowe. Dach obiektu ma być przystosowany do urządzenia studia plenerowego.

Aktualnie siedziba TVP3 Gorzów mieści się w biurowcu M34 Manhattan Business Center przy ul. Kombatantów 34.

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x