― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweCzas na rozpoczęcie przebudowy Dworcowej i dodatkowe prace

Czas na rozpoczęcie przebudowy Dworcowej i dodatkowe prace

― REKLAMA ―spot_img

W ubiegłym tygodniu zostały podpisane dwie umowy – z wykonawcą prac i firmą nadzoru inwestorskiego – na szereg inwestycji wokół ulicy Dworcowej. Pozwolą one nie tylko na jej przebudowę wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną, ale także na rozbudowę systemu miejskiego monitoringu i informacji pasażerskiej.

Umowy podpisano po otrzymaniu pozytywnej decyzji związanej z kontrolą postępowania przetargowego, przeprowadzoną przez Prezesa Zamówień Publicznych.

Ulica Dworcowa zostanie przebudowana na odcinku około 200 metrów. Wykonany zostanie deptak dla pieszych, zatoki autobusowe, zbudowane toalety dla podróżnych i system informacji pasażerskiej. Zainstalowane będą kamery monitoringu wizyjnego. Pracę obejmą też przebudowę fragmentów ulic Składowej i Jancarza. Wykonawcą przebudowy będzie znana gorzowianom firma ZUE, która sprawnie przeprowadziła remont ulicy Chrobrego.

To budowlane przedsięwzięcie jest realizowane przez Miasto Gorzów, wspólnie z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. Miejska spółka będzie odpowiadać za przebudowę wodociągu i sieci kanalizacji sanitarnej.

W efekcie przebudowy ulicy Dworcowej i torowiska zostanie wybudowany deptak zamknięty dla ruchu pojazdów, zostaną posadzone nowe drzewa. Plac przed budynkiem dworca PKP zostanie zagospodarowany. Tu również pojawią się nowe drzewa i postawione zostaną ławki dla oczekujących podróżnych. Będzie też nowa kanalizacja deszczowa.

Zakończenie prac zaplanowano na późną jesień tego roku, a ich koszt przekroczy 23 miliony złotych. Nadzorem inwestorskim zajmie się firma Komplet Inwest z Gorzowa.

Projekt zmian drogowych w okolicach dworca PKP.

Prace będą podzielone na trzy zadania, na które miasto pozyskało dofinansowanie – przebudowę ulicy Dworcowej (dofinansowaną w wysokości 85 proc. w ramach zadania pn. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, na podstawie Umowy o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-0046/16-00), instalację 4 kamer monitoringu wizyjnego (dofinansowaną w 85 proc. w ramach zadania pn. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, na podstawie Umowy o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-0046/16-00) oraz budowę zatok autobusowych, przebudowę ulic Jancarza i Składowej, budowa miejsc parkingowych kiss&ride i budowę toalety dla podróżnych (to zadanie dofinansowane w całości z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

O tej części miasta przeczytasz także tutaj:
Wykonawca przebudowy Dworcowej i części prac przy centrum przesiadkowym wyłoniony!
Trzy firmy zainteresowane przebudową Dworcowej
Centrum przesiadkowe: Przetarg w lutym. PKP wraca do rozmów w sprawie przebudowy dworca!
Dworzec PKS wraz z placem sprzedany! Miasto już szykuje nowe miejsce postoju autobusów!
Z czternastu obiektów po PKP do wyburzenia została już tylko wieża wodna! Jak wyglądała demolka? (zdjęcia)
Demolka przy dworcu PKP rozpocznie się w najbliższych dniach! (zdjęcia)
Dworcowa z nowym torowiskiem i deptakiem gotowa ma być w październiku 2023 roku
PKP zmieniają zdanie! Remontu dworca po decyzji miasta jednak nie będzie!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x