― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweNie będzie tymczasowego ronda na drodze krajowej nr 22! Niebezpiecznie będzie tu...

Nie będzie tymczasowego ronda na drodze krajowej nr 22! Niebezpiecznie będzie tu jeszcze kilka lat!

― REKLAMA ―spot_img

Nie zostanie wybudowane tymczasowe rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 22 w Gorzowie z drogą na Wawrów (Osiedle Bermudy) i Wojcieszyce (ul. Parkowa) – wynika z odpowiedzi, jaką Ministerstwo Infrastruktury udzieliło na interpelację jednego z posłów.

Na skrzyżowaniu dochodzi do licznych kolizji oraz wypadków, dlatego potrzebę budowy ronda zgłaszali sami mieszkańcy miasta oraz pobliskich gmin Santok i Kłodawa. Pod petycją podpisało się ponad 1.000 osób.

Za kilka lat w tym miejscu ma powstać rondo w ramach rozbudowy liczącego ponad 18 km długości odcinka DK-22 od Gorzowa do Strzelec Krajeńskich (inwestycja zakłada m.in. przywrócenie drodze klasy GP, czyli głównej ruchu przyspieszonego). Zdaniem pochodzącego z Zielonej Góry posła Krystiana Kamińskiego, trzeba działać już wcześniej.

Parlamentarzysta zasugerował budowę „tymczasowego ronda” na skrzyżowaniu DK-22 z drogą na Wawrów i Wojcieszyce. – Jeżeli nie ma możliwości budowy ronda, to czy planowane są inne działania w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, np. budowa sygnalizacji świetlnej? – dociekał Kamiński.

Z odpowiedzi udzielonej przez Rafała Webera, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury wynika, że rondo powstanie dopiero w ramach rozbudowy DK-22, czyli za kilka lat. – Zadanie znajduje się obecnie na etapie prac przygotowawczych obejmujących przygotowanie niezbędnej dokumentacji i uzyskanie decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót. Aktualny harmonogram przewiduje prace budowlane w latach 2025-2028 – zapowiada Weber, który nie odniósł się do pytania o możliwość budowy w kłopotliwym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Poinformował jedynie, że w ramach rozbudowy planowane jest poszerzenie jezdni poza terenem zabudowanym, przebudowa skrzyżowań, budowa chodników, dróg rowerowych oraz przebudowa zatok autobusowych.

Przeczytaj też:
Przetarg na Kosynierów Gdyńskich rozstrzygnięty
Przetarg na remont ostatniego odcinka Spichrzowej wiosną. Warunkiem rządowe dofinansowanie!
Walczaka z dodatkowymi pracami gotowa w marcu?
Rondo tymczasowe powstanie na drodze krajowej nr 22?

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x