spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweNie będzie tymczasowego ronda na drodze krajowej nr 22! Niebezpiecznie będzie tu...

Nie będzie tymczasowego ronda na drodze krajowej nr 22! Niebezpiecznie będzie tu jeszcze kilka lat!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Nie zostanie wybudowane tymczasowe rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 22 w Gorzowie z drogą na Wawrów (Osiedle Bermudy) i Wojcieszyce (ul. Parkowa) – wynika z odpowiedzi, jaką Ministerstwo Infrastruktury udzieliło na interpelację jednego z posłów.

Na skrzyżowaniu dochodzi do licznych kolizji oraz wypadków, dlatego potrzebę budowy ronda zgłaszali sami mieszkańcy miasta oraz pobliskich gmin Santok i Kłodawa. Pod petycją podpisało się ponad 1.000 osób.

Za kilka lat w tym miejscu ma powstać rondo w ramach rozbudowy liczącego ponad 18 km długości odcinka DK-22 od Gorzowa do Strzelec Krajeńskich (inwestycja zakłada m.in. przywrócenie drodze klasy GP, czyli głównej ruchu przyspieszonego). Zdaniem pochodzącego z Zielonej Góry posła Krystiana Kamińskiego, trzeba działać już wcześniej.

Parlamentarzysta zasugerował budowę „tymczasowego ronda” na skrzyżowaniu DK-22 z drogą na Wawrów i Wojcieszyce. – Jeżeli nie ma możliwości budowy ronda, to czy planowane są inne działania w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, np. budowa sygnalizacji świetlnej? – dociekał Kamiński.

Z odpowiedzi udzielonej przez Rafała Webera, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury wynika, że rondo powstanie dopiero w ramach rozbudowy DK-22, czyli za kilka lat. – Zadanie znajduje się obecnie na etapie prac przygotowawczych obejmujących przygotowanie niezbędnej dokumentacji i uzyskanie decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót. Aktualny harmonogram przewiduje prace budowlane w latach 2025-2028 – zapowiada Weber, który nie odniósł się do pytania o możliwość budowy w kłopotliwym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Poinformował jedynie, że w ramach rozbudowy planowane jest poszerzenie jezdni poza terenem zabudowanym, przebudowa skrzyżowań, budowa chodników, dróg rowerowych oraz przebudowa zatok autobusowych.

Przeczytaj też:
Przetarg na Kosynierów Gdyńskich rozstrzygnięty
Przetarg na remont ostatniego odcinka Spichrzowej wiosną. Warunkiem rządowe dofinansowanie!
Walczaka z dodatkowymi pracami gotowa w marcu?
Rondo tymczasowe powstanie na drodze krajowej nr 22?

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x