spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skróciePrzetarg na Kosynierów Gdyńskich rozstrzygnięty

Przetarg na Kosynierów Gdyńskich rozstrzygnięty

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Remont ul. Kosynierów Gdyńskich, przebudowę skrzyżowania Słowiańska/Kos. Gdyńskich/Roosvelta/Żwirowa i budowę ronda przy CSR Słowianka wykona Eurovia.

Przetarg rozstrzygnięty, firma EUROVIA POLSKA S.A. z Kobierzyc, złożyła najkorzystniejszą ofertę na remont drogi i chodników ul. Kosynierów Gdyńskich od skrzyżowania z IV LO do budynku PWiK, przebudowę skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich, przebudowę skrzyżowania ulic Słowiańskiej i Fredry na skrzyżowanie typu rondo przy Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka” oraz wymianę nawierzchni na części ulicy Słowiańskiej wraz z odcinkiem za PWiK.

W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożyła firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. na kwotę niemal 28 mln złotych, drugą firma EUROVIA POLSKA S.A. na kwotę niższą od pierwszej oferty o prawie 500 tys. złotych.

Prace rozpoczną się od budowy ronda przy Słowiance, tak by skorelować jego powstanie z zakończeniem budowy hali widowiskowo-sportowej. W tym czasie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie realizowało zadanie związane z przebudową wodociągu, na odcinku od ul. Mościckiego do IV LO. Kolejne etapy realizacji inwestycji będą konsekwencją harmonogramu prac, który zostanie opracowany przez Wykonawcę.

Remont ulicy Kosynierów Gdyńskich jest konieczny ze względu na znaczne uszkodzenia nawierzchni. Nowa jezdnia poprawi płynność ruchu i zmniejszy hałas. Będzie bezpieczniej, a to za sprawą bardziej czytelnego układu drogowego.

W obrębie skrzyżowania przy ul. Żwirowej oraz nowego ronda przy ul. Słowiańskiej, uwzględniona została przebudowa oraz budowa nowego odcinka ścieżki rowerowej, co spowoduje ujednolicenie już istniejącej infrastruktury dla rowerzystów. Przy skrzyżowaniach pojawi się nowe oświetlenie. Przebudowa skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich polegać będzie na rozbudowie trzech wlotów (dodatkowe pasy ruchu) oraz przebudowie sygnalizacji świetlnej.

Inwestycja obejmie miejscowy remont oraz budowę ponad 2 km dróg, chodników i zjazdów. W ten sposób, po połączeniu z istniejącymi chodnikami, które są w dobrym stanie technicznym, powstanie spójny i bezpieczny układ komunikacyjny dla pieszych. W ramach zadania zaplanowane zostały także wyspy uspokajające ruch, w ciągu projektowanych przejść dla pieszych. Remontu doczekają się również zatoki autobusowe, a dwie nowe powstaną przy ul. Żwirowej i ul. Słowiańskiej. Na odcinku od ul. 30-stego Stycznia do ronda przy IV LO wybudowany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej.

Inwestycja otrzymała wstępną promesę, w kwocie 30 mln złotych, z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zgodnie z którą prace powinny zakończyć się do czerwca 2024 roku.

Planowany termin podpisania umowy z wykonawcą to początek marca br.

Na realizację zadania firma będzie miała 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x