― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweRondo tymczasowe powstanie na drodze krajowej nr 22?

Rondo tymczasowe powstanie na drodze krajowej nr 22?

― REKLAMA ―spot_img

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki poparł apel dotyczący wybudowania ronda tymczasowego na skrzyżowaniu dróg do Wojcieszyc, Wawrowa, Różanek i Gorzowa. Jest to skrzyżowanie drogi krajowej nr 22 z drogą powiatową nr 1406F. Apel podpisało blisko 1.000 mieszkańców gmin Kłodawa, Santok oraz mieszkańcy Gorzowa. Skierowany został do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mieszkańcy w korespondencji do GDDKiA zwracają uwagę, że ruch na skrzyżowaniu drogi krajowej z powiatową, stanowi zagrożenie w ruchu lądowym, generuje bardzo duży ruch kołowy i powoduje częste korki i stwarza ryzyko kolizji i wypadków.

Prezydent Jacek Wójcicki w swoim poparciu dla tej społecznej inicjatywy zwraca uwagę, że jest ona ważna dla mieszkańców całego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa, a poprawa jakości dróg lokalnych, jest dla wszystkich partnerów MOF priorytetem i została zapisana w Strategii rozwoju ponadlokalnego MOF GW 2030.

Prezydent Gorzowa zwraca uwagę na to, że skrzyżowanie w obecnym układzie (czterowlotowe bez wysp kanalizujących ruch) powoduje duże trudności z bezpiecznym włączeniem się do ruchu na drodze krajowej nr 22 z wlotów podporządkowanych od strony Wojcieszyc, jak i Wawrowa. Wynika to z dużego natężenia ruchu samochodów osobowych i ciężarowych na drodze krajowej oraz z wysokich prędkości przejazdu przez DK 22, która w rejonie skrzyżowania przebiega na odcinku prostym od Różanek do granicy administracyjnej Gorzowa. Obecne skrzyżowanie należy określić jako niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu.

Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy UM

Rondo w stosunku do tradycyjnego skrzyżowania przede wszystkim wymusi na kierujących pojazdami dostosowanie prędkości przy pokonywaniu skrzyżowania, co zredukuje liczbę zdarzeń niebezpiecznych. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia płynności ruchu pojazdów na skrzyżowaniu oraz da równe prawa wszystkim pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie.

Przypomnijmy, że rondo na tym skrzyżowaniu jest w trakcie planowania, a jego docelowa budowa planowana jest na lata 2026-2028. Petycję w sprawie budowy tymczasowego ronda można podpisać tutaj.

Przeczytaj też:
Jak wygląda przebudowa starej nitki Walczaka? (zdjęcia)
Od ronda do ronda – Jak wygląda przebudowa i budowa ulic Łukasińskiego i Zawackiej? (zdjęcia)
Dziś wieczorem przejedziemy rondem Gdańskim!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x