― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaCentrum / ŚródmieściePrzy Lubuskiem Urzędzie Wojewódzkim miał być wielopoziomowy parking…

Przy Lubuskiem Urzędzie Wojewódzkim miał być wielopoziomowy parking…

― REKLAMA ―spot_img

O tym, że Lubuski Urząd Wojewódzki chce wybudować przy ul. Jagiellończyka wielopoziomowy parking w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Jak się okazuje przeciągająca się procedura wyboru partnera sprawiła, że w międzyczasie zmieniły się również warunki kredytowania inwestycji. Co sprawia, że koszt inwestycji ogromnie wzrósł i zamawiający był zmuszony ostatecznie unieważnić postępowanie. Do tematu budowy parkingu chce jednak wracać. Choć inwestycja mocno się oddaliła.

– Przetarg na budowę parkingu przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w formule partnerstwa publiczno-prywatnego został rozstrzygnięty w ubiegłym roku. Trzy firmy uczestniczyły do końca w postępowaniu. Ostatecznie dwie złożyły dokumentację. Obie spełniały wymagania. Po analizie kosztów z braku środków musieliśmy unieważnić postępowanie – powiedział dla Radia Gorzów Roman Sondej, dyrektor generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Bezpośredni koszt wybudowania parkingu szacowany był na 15-17 mln zł. W formule partnerstwa publiczno-prywatnego nasze zobowiązania między innym po zmianach w kredytowaniu inwestycji sięgałby 80-90 mln zł. na 25 lat. Jest to potężna kwota i była to główna przyczyna, dlaczego odstąpiliśmy od podpisania umowy z wykonawcami. Nie jest jednak to temat zamknięty. Czekamy na poprawę propozycji banków dla inwestorów. Będziemy chcieli wówczas wrócić do negocjacji z podmiotami, które były zainteresowane – dodał Sondej.

Wielopoziomowy parking miał zostać wybudowany w miejscu istniejącego parkingu między Lubuskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Skarbowym i Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Parking miał pomieścić 250 samochodów.

O planowanej inwestycji pisaliśmy tutaj:
LUW wybuduje wielopoziomowy parking! Obecnie czeka na ostateczne oferty (wizualizacje)

Przeczytaj też:
Gorem buduje drugą halę usługową przy Koniawskiej i Granicznej
Ogromny biurowiec wystawiony na sprzedaż! Kiedyś miał tu być akademik!
Nowy budynek TVP3 Gorzów już prawie gotowy! Kiedy telewizja zacznie nadawać z Piłsudskiego? (zdjęcia)
Przy Trasie Nadwarciańskiej powstanie stacja benzynowa z restauracją i sklepem (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x