― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweModernizacja Hawelańskiej i Wełnianego Rynku: Trzy firmy zgłosiły się w przetargu!

Modernizacja Hawelańskiej i Wełnianego Rynku: Trzy firmy zgłosiły się w przetargu!

― REKLAMA ―spot_img

Dziś upłynął termin nadsyłania ofert w przetargu ogłoszonym przez spółkę Gorzowskie Inwestycje Miejskie na modernizację ulicy Hawelańskiej i Wełnianego Rynku. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najtańsza oferta przekracza planowany budżet o ponad 500 tys. zł. Wydaje się, że mimo, iż najtańsza oferta przekracza zaplanowaną kwotę miastu będzie zależało na znalezieniu brakujących środków i rozstrzygnięciu postępowania. Najpierw jednak wszystkie oferty zostaną przeanalizowane pod względem formalnym.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najdroższa okazała się oferta F.P.H.U. Chećko Jacek Chećko z Gorzowa – cena brutto: 6 mln 694 tys. zł., nie dużo niższą ofertę złożyła firma Hydrobudowa Nowe Miasto Sp. z o.o. z Poznania – 6 mln 550 tys. zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma – PPUH Steinbudex-JM Jerzy Majorek ze Świdnicy – 5 mln. 70 tys. zł.

Miasto na realizację zadania przeznaczyło 4 mln 551 tys. zł. Tak więc najniższa oferta jest wyższa od planowanej kwoty o 519 tys. zł. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie rozpoczęła analizowanie zgłoszonych ofert. Jeśli w najkorzystniejszej ofercie wszystko formalnie będzie się zgadzało to jest sporta szansa, że miejscy urzędnicy wraz z radnymi znajdą brakującą kwotę i rozstrzygną przetarg.

Był to już trzeci przetarg dotyczący tego zadania. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. Pierwszy przetarg został ogłoszony w marcu ubiegłego roku. Zgłosiły się trzy firmy. Najtańsza oferta przekraczała jednak budżet zaplanowany na tą inwestycję o 1 mln 400 tys. i przetarg został unieważniony. Dwa miesiące później miasto ogłosiło drugi przetarg. Do inwestycji postanowiono dołożyć blisko milion złoty, co miało pozwolić na wyłonienie wykonawcy. Tym razem nie zgłosiła się żadna firma i ponownie przetarg unieważniono.

O tym jakie prace są do wykonania przy tej inwestycji przeczytasz tutaj:
Za tydzień poznamy wykonawcę modernizacji Hawelańskiej i Wełnianego Rynku?
Na Hawelańskiej i Wełnianym Rynku mają zostać posadzone nowe drzewa (plan nasadzeń)
Miasto zrobi trzecie podejście do modernizacji deptaka przy Hawelańskiej

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x