21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Miasto zrobi trzecie podejście do modernizacji deptaka przy Hawelańskiej

REKLAMAspot_img

O przebudowie ulicy Hawelańskiej wraz z Wełnianym Rynkiem mówi się od wielu lat. Inwestycja już w ubiegłym roku miała być wykonana. Odbyły się nawet dwa przetargi. Jednak wykonawcy nie wyłoniono. Czy tym razem będzie inaczej?

Pierwszy przetarg został ogłoszony w marcu ubiegłego roku. Zgłosiły się trzy firmy. Najtańsza oferta przekraczała jednak budżet zaplanowany na tą inwestycję o 1 mln 400 tys. i przetarg został unieważniony. Dwa miesiące później miasto ogłosiło drugi przetarg. Tym razem do inwestycji postanowiło dołożyć blisko milion złoty, co miało pozwolić na wyłonienie wykonawcy. Tym razem nie zgłosiła się żadna firma i ponownie przetarg unieważniono.

Pod koniec 2021 roku miejscy urzędnicy modernizację deptaka przy Hawelańskiej zgłosili do Polskiego Ładu. Dofinansowania na to zadanie jednak nie otrzymali. W budżecie na 2022 rok zaplanowali na to zadanie 3 mln 555 tys. zł. Za inwestycję odpowiada już spółka Gorzowskie Inwestycje Miejska, która zapowiedziała, że trzeci już przetarg ogłosi w październiku.

Jak zmieni się ulica Hawelańska wraz z Wełnianym Rynkiem?

Modernizacji poddany zostanie odcinek od Starego Rynku do Studni Czarownic, a także dalszy odcinek ulicy Hawelańskiej i Wełniany Rynek. Nawierzchnia deptaku nawiązywać ma do tej na ul. Sikorskiego. Wykonawca będzie musiał zająć się również budową nowej sieci wodociągowej. Do zadań firmy, która wygra przetarg należeć będzie także wykonanie oświetlenia deptaku, wykonanie nowych nasadzeń terenów zielonych oraz ustawienie mebli miejskich: ławki, śmietniki, stojaki rowerowe i słupki blokujące.

Przeczytaj też:
Chrobrego i Mieszka I: Inwestycja ukończona! Czas na podsumowanie! (zdjęcia)
Przetarg na remont starych nitek Łukasińskiego i Zawackiej rozstrzygnięty
Kosynierów Gdyńskich: Remont w przyszłym roku. Mniejszy zakres, bo miasto nie ma 100 mln zł!
Nowym odcinkiem Spichrzowej wjedziemy już w Teatralną! Inwestycja ukończona! (zdjęcia)

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x