spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handloweKaufland po przebudowie! Co się zmieniło? (zdjęcia)

Kaufland po przebudowie! Co się zmieniło? (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Od pewnego czasu Kaufland modernizuje istniejące sklepy. Celem prac jest dostosowanie placówek do najnowszego konceptu sprzedażowego. W czwartek 1 grudnia zakończyła się trwająca od września przebudowa gorzowskiego sklepu przy ul. Matejki. Co się zmieniło?

– W odnowionym sklepie Kaufland w Gorzowie zaimplementowano rozwiązania zwiększające komfort zakupów. Wśród nowości w markecie znajdują się m.in. nowoczesna wędzarnia, gdzie dostępne są świeżo wędzone na miejscu, aromatyczne produkty mięsne oraz Strefa Świadomego Odżywiania, gdzie będzie można zakupić artykuły skierowane do osób z konkretnymi potrzebami żywieniowymi, takie jak produkty bezglutenowe, z obniżoną zawartością cukru, wegańskie czy wegetariańskie. Kolejnym udogodnieniem są kasy samoobsługowe – coraz chętniej wybierane przez konsumentów ceniących nowe technologie. Osoby odwiedzające gorzowską placówkę będą mogły również korzystać z nowego punktu informacji klienta oraz wyremontowanych toalet. W zgodzie z ekologicznymi działaniami firmy Kaufland w całym sklepie zamontowano także energooszczędne oświetlenie LED – czytamy w przesłanym komunikacie.

Prace remontowe prowadzone były od września do końca listopada tego roku. Dla klientów sklep cały czas był jednak otwarty. Remont był prowadzony etapami jedynie w godzinach nocnych (od 22 do 6 rano). Nieoficjalnie wszystkie prace kosztowały ponad 7 mln zł. A jak sklep po przebudowie oceniają klienci? – Nie zauważyłam wielkich zmian w wystroju sklepu. Jedyne co mocno się zmieniło to układ produktów na półkach. Na razie mam problem ze znalezieniem tych, które często kupuje. Muszę się przyzwyczaić do nowego układu – mówi nam pani Joanna, którą spotkaliśmy w sobotę w hipermarkecie.

Przypomnijmy, że w miejscu Kauflanda przy ul. Matejki wcześniej mieścił się budowany od końca XIX wieku rozległy obiekt najstarszego w Landsbergu browaru Kohlstock. Budynki browaru w tym miejscu pełniły po wojnie funkcje magazynowe aż do rozbiórki na przełomie 2006 i 2007 roku.

Przeciwko wyburzeniom budynków browaru w 2006 roku protestowali nawet mieszkańcy pobliskich bloków. O sprawie wyburzeń powiadomiona została nawet prokuratura. Problem polegał jednak na tym, że kompleksu po browarze nigdy nie wpisano do rejestru zabytków. I ostatecznie wyburzeń nie można było zatrzymać. Hipermarket został więc w tym miejscu wybudowany i otwarty 19 maja 2011 roku.

Pod koniec czerwca tego roku do centrali Kauflandu przekazaliśmy pomysł gorzowskiego historyka i regionalisty Roberta Piotrowskiego, który zakładał aby przy okazji remontu obiektu w aranżacji wnętrz wykorzystać przykładowo duży widok poniemieckiego browaru Louisa Kohlstocka, który mieścił się w Landsbergu dokładnie w miejscu dzisiejszego hipermarketu.

Otrzymana odpowiedź nas zaskoczyła i zasmuciła: – Dziękujemy za kontakt i nadesłaną inspirację. Przeanalizowaliśmy możliwość wykorzystania archiwalnych zdjęć w sklepie Kaufland w Gorzowie. Dostępna przestrzeń w tym markecie nie pozwala jednak na użycie w aranżacji wielkoformatowych widoków przedstawiających zabytkowy obiekt – odpowiedział nam Jerzy Piątek z działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska. Więcej o tym temacie przeczytacie w naszym tekście – Kaufland nie chce pamiętać o browarze Kohlstock.

Przeczytaj też:
So Coffee już od kilku dni zaprasza na kawę (zdjęcia)
Budowa Vendo Parku przy Myśliborskiej rozpoczęta! Jakie sklepy? Kiedy otwarcie? (zdjęcia)
N-Park przy Chemicznej: Prace budowlane! Czas na rozbudowę? Przejście od Walczaka? (zdjęcia)

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x