spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieDolinki: Mieszkańcy podzieleni w sprawie budowy nowych parkingów

Dolinki: Mieszkańcy podzieleni w sprawie budowy nowych parkingów

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Kilka dni temu napisała do nas pani Katarzyna, która nie rozumie wybranej lokalizacji i sprzeciwia się budowie miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Widok. – Mieszkam w dość spokojnym i zielonym miejscu. Od powstania pomysłu budowy parkingu pod moim balkonem sprzeciwiam się inwestycji. Nie posiadam auta i nie chce, aby ktoś zanieczyszczał mi powietrze pod samymi oknami. Dodatkowo likwidowany jest kawałek trawnika. Nie podoba mi się ta decyzja – napisała nasza czytelniczka. O inwestycję zapytaliśmy w Spółdzielni Mieszkaniowej „Dolinki”.

Na całej ulicy Widok jest niewystarczająca ilość miejsc parkingowych – pojazdy szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych parkują na zakazach parkowania, na terenach zielonych oraz chodnikach i placach stwarzając realne zagrożenie dla pieszych, co wielokrotne uniemożliwiało interwencję służbom ratunkowym.

– Rozbudowa parkingu przy ul. Widok 11-14 w Gorzowie odbywa się na prośbę mieszkańców całej ulicy Widok oraz pod nadzorem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Gorzowie, od którego otrzymaliśmy pozytywną decyzję odnośnie zadania remontowego – mówi nam Waldemar Borek, zastępca prezesa zarządu ds. techniczno-eksploatacyjnych w SM „Dolinki”.

– Rozbudowa parkingów przy ul. Widok została wpisana w plan remontów na rok 2022 i jest sukcesywnie realizowana. Dzięki tym pracom powstanie około 25 nowych miejsc parkingowych, przy minimalnej ingerencji w tereny zielone, co w czasie ogromnego problemu z parkowaniem swoich pojazdów przez mieszkańców jest przynajmniej częściowym rozwiązaniem sytuacji – dodaje Borek.

– Mimo przedstawianym argumentom za realizacją budowy parkingów, powstała grupa osób, zapewne nie posiadających pojazdów, którym pomysł ten się nie podoba i jemu się sprzeciwiają. Na początku 2022 roku zostało przeprowadzone imienne głosowanie wśród mieszkańców i wynik był zdecydowanie za realizacją zadania. Dlatego też zarząd SM „Dolinki” podjął decyzję o jej realizacją – kończy Borek.

Przeczytaj też:
Dolinki: Mieszkańcy walczą w obronie Biedronki! Czy w ogóle jest temat likwidacji?
Gorzowska Lecznica Specjalistyczna ma nowe wejście i podjazd dla osób z niepełnosprawnościami (zdjęcia)
Orange wymienił właz studzienki na Widoku po naszej interwencji
Czytelnik: Studzienka od miesięcy zabezpieczona tylko paletą!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x