21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Dolinki: Mieszkańcy walczą w obronie Biedronki! Czy w ogóle jest temat likwidacji?

REKLAMAspot_img

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy osiedla Dolinki mogli w swoich skrzynkach pocztowych znaleźć wzór pisma z protestem adresowany do Spółdzielni Mieszkaniowej „Dolinki”. Protest dotyczy rzekomego wypowiedzenia umowy najmu lokalu Biedronce w pawilonie przy ul. Okólnej. Czy rzeczywiście doszło do wypowiedzenia umowy? Zapytaliśmy w Spółdzielni Mieszkaniowej „Dolinki”.

We wzorze pisma adresowanego do prezesa SM „Dolinki”, jakie mieszkańcy znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych czytamy (pisownia oryginalna):

„Niedawno od pracowników sklepu Biedronka przy ul. Okólnej 28A dowiedzieliśmy się, że pan Prezes nie przedłużył ww. sklepowi wynajmu lokalu w pawilonie przy ul. Okólnej 28A, należącym do Spółdzielni i sklep Biedronka na naszym osiedlu będzie zlikwidowany. Sklep służy wielu mieszkańcom Osiedla, w większości są to osoby chore lub starsze, które nie są zmotoryzowane i na pieszo chodzą po codzienne zakupy. Sklep jest blisko, ma miłą obsługę i niskie ceny. Nieprzedłużenie umowy wynajmu jest dla nas niezrozumiałe, tym bardziej, że jak poinformowali nas pracownicy sklepu, dyskont ten chciał przeprowadzić gruntowny remont wynajmowanego pomieszczenia.

Będąc członkiem/mieszkańcem lokalu (niepotrzebne skreślić) Spółdzielni „Dolinki” w Gorzowie Wlkp. nie zgadzam się na nieprzedłużanie umowy najmu sklepowi Biedronka. Jako członek/mieszkaniec lokalu (niepotrzebne skreślić) Spółdzielni mam prawo wyrazić w tej sprawie swoją opinię, a Pan jest przedstawicielem wszystkich członków i powinien też brać pod uwagę głosy członków.

Żądam wyjaśnienia tej sprawy i przedłużenia umowy wynajmu sklepowi, z którego z chęcią korzystają wszyscy mieszkańcy osiedla.”

Na osiedlowej grupie w jednym z portali społecznościowych zawrzało. Część mieszkańców oskarżała władze spółdzielni, że działają na szkodę mieszkańców. Inni znów zauważali, że w sklepie i tak brakuje często towaru. Pojawiła się też data zamknięcia sklepu – koniec sierpnia tego roku – zasłyszana od pracownika dyskontu.

Jaka jest prawda? Sklep zostanie zlikwidowany?

Okazuje się, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Dolinki” nie wypowiedziała umowy najmu lokalu i nie planuje tego robić. – Nie jest prawdą, że SM „Dolinki” nie przedłużyła umowy wynajmu lokalu w pawilonie przy ul. Okólnej 28A Biedronce. Obecna umowa z Jeronimo Martins Polska S.A. trwa i wygaśnie 31 grudnia 2022 r. Po tym terminie może być przedłużona przez Spółdzielnię na dotychczasowych zasadach i warunkach. Spółdzielnia nie ma żadnych powodów, aby tak się nie stało. Oczywiście wymaga to również podobnej woli ze strony naszego partnera – właściciela Biedronki – mówi nam Ryszard Marczyk, prezes zarządu SM „Dolinki”.

– Zamieszanie wywołali pracownicy sklepu, którzy bez umocowania ze strony swojego pracodawcy prowadzą jakąś własną politykę psującą relacje pomiędzy stronami przedmiotowej umowy poprzez kolportowanie na terenie spółdzielni wśród członków spółdzielni nieprawdziwych wiadomości – dodaje Marczyk.

Przeczytaj też:
Nowoczesne i inne niż pozostałe! Netto przy Myśliborskiej pnie się do góry (zdjęcia)
Przy Niepodległości ruszyła budowa Biedronki wraz z pasażem handlowym! (zdjęcia)
MediaMarkt po gruntownej przebudowie

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x