21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Miasto chce pozyskać z Polskiego Ładu 250 mln zł na dwie ogromne i kluczowe inwestycje

REKLAMAspot_img

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radni jednomyślnie przegłosowali uchwałę o przekazaniu 500 tys. zł z miejskiego budżetu na zawarcie umowy z wykonawcą programy fukcyjno-użytkowego rozbudowy układu komunikacyjnego północnej części Gorzowa. Gotowy program ma zwiększyć szanse miasta na pozyskanie ogromnych środków z Polskiego Ładu.

Kolejna edycja Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych, to ogromna szansa na pozyskanie finansowania na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w okolicach ulicy Mironickiej i na pozostałe etapy budowy północnej obwodnicy miasta. Program zakłada, że można aplikować o środki do 100 mln zł lub do 250 mln zł. Gorzowscy urzędnicy starać się będą o najwyższą kwotę.

Na co dokładnie potrzebne są tak duże środki?

Miasto chce uzbroić tereny przy ul. Mironickiej w media i wybudować drogi dojazdowe. Wcześniej miasto zainwestowało w uzbrojenie działek przy ul. Dobrej i Miłej. Inwestycja okazała się sporym sukcesem. Sprzedano już 12 z 15 gotowych działek. Główna różnica między zadaniem już wykonanym, a tym planowanym polega jednak na tym, że przy Dobrej i Miłej do sprzedaży było jedynie 20 hektarów terenów inwestycyjnych, przy ul. Mironickiej jest aż 250 hektarów. Bezpośrednio z tą inwestycją powiązana jest rozbudowa głównego układu komunikacyjnego. Urzędnicy chcą bowiem w ramach tego programu wybudować odcinek północnej obwodnicy miasta od ul. Kazimierza Wielkiego do Żwirowej. Nowa obwodnica pozwoliłaby na połączenie drogi krajowej nr 22 z węzłem drogi S3.

– Dzięki temu, że grunty przy ul. Mironickiej udało się włączyć do gruntów inwestycyjnych miasta i teraz gdyby udało się te tereny uzbroić, to będziemy mogli się starać o najwyższą półkę inwestorów. Program Polski Ład zakłada wnioski do kwoty 250 mln zł. W najbliższych dniach wniosek taki złożymy – mówił podczas sesji Rady Miasta Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wcześniej z Polskiego Ładu miasto otrzymało 33,9 mln zł na budowę poradni psychologiczno-pedagogicznej, Centrum Doradztwa Zawodowego i internat przy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, a także na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. W kolejnej odsłonie programu miastu przyznano 65 mln zł na dwa zadania: pierwszy etap północnej obwodnicy miasta i przebudowę układu komunikacyjnego wraz z przebudową skrzyżowań w ul. Kos. Gdyńskich i ul. Słowiańskiej.

Przeczytaj także:
Gorzów otrzyma 65 mln zł na północną obwodnicę i przebudowę Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej!
Rada Miasta interweniuje w sprawie północnej obwodnicy Gorzowa
Polski Ład – podział niby równy, a w praktyce Gorzów dostanie dużo mniej od Zielonej Góry

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x