spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaBiznesKupujesz w Orsay? Spiesz się! Sklep zostanie zamknięty!

Kupujesz w Orsay? Spiesz się! Sklep zostanie zamknięty!

― REKLAMA ―spot_img

Orsay – niemiecka sieć sklepów odzieżowych – po 25 latach wycofuje się z polskiego rynku. Prawie 130 butików z ubraniami dla kobiet działać będzie najpóźniej do końca czerwca. Większość pracowników dostała już zawiadomienie o wypowiedzeniu umów. W Gorzowie butik mieści się na parterze NoVa Park przy ul. Przemysłowej.

Orsay – firma obecna w 26 krajach – jest niemieckim przedsiębiorstwem produkującym odzież dla kobiet. Sieć należy do francuskiej Association Familiale Mulliez, właścicieli m.in. Auchan, Decathlonu i Leroy Merlin.

Jak donoszą niemieckie media, Orsay wpadł w problemy finansowe podczas pandemii. Mimo pożyczki, jaką otrzymał z Federalnego Funduszu Stabilizacji Gospodarczej (WSF), nie poradził sobie z kłopotami.

Pierwszą decyzję o zamknięciu butików Orsay podjął w Niemczech, gdzie ze 197 oddziałów w całym kraju zlikwidowano 79. Pozostałe objęto restrukturyzacją. W Polsce pierwszych 30 sklepów Orsay zamknięto w 2021 roku. Jak wtedy uzasadniała firma, zrobiono to w konsekwencji pandemii a jedną z przyczyn miała być zmiana systemu najmu. – Stare warunki najmu już nie są możliwe do spełnienia – wyjaśniała przed rokiem Barbara Has, senior expansion manager w Orsay. Teraz los tamtych sklepów dzieli reszta.

W Polsce pierwsze sklepy Orsay zostały otwarte w 1997 roku. Od 25 lat sieć należy do Ordipol – wrocławskiej spółki w całości finansowanej przez niemiecki kapitał. Jak informują Wiadomości Handlowe, od stycznia 2022 r. firma jest w stanie likwidacji. Ordipol wypowiedział już umowy najmu prawie 130 lokali, jakie ma w 45 miastach. Przesłał też pracownikom w Orsay informację o wypowiedzeniu umów o pracę. Zatrudnienie straci około 400 osób.

Przeczytaj też:
NoVa Park: home&you i Świat GSM dużo większe. W czerwcu otwarcie Outhorn!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x