― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje mieszkanioweOsiedle przy BWA: Wiemy, jak będą wyglądały nowe budynki od SM Górczyn!...

Osiedle przy BWA: Wiemy, jak będą wyglądały nowe budynki od SM Górczyn! (wizualizacje)

― REKLAMA ―spot_img

Już za chwilę wznowiona zostanie budowa kompleksu czterech budynków mieszkalnych przy ul. Pomorskiej na terenach, które wcześniej należały do Zakładów Włókien Chemicznych Stilon. Obecnie trwają ostatnie prace przy projektowaniu budynków. Portal GORZÓW.NEWS dotarł do wstępnych wizualizacji nowego osiedla!

Inwestycja nie miała początkowo szczęścia. Nie długo po rozpoczęciu pierwszych prac wiosną ubiegłego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn zmuszona była wstrzymać budowę i podjąć się znalezienia nowego wykonawcy, to udało się z początkiem 2022 roku. – Jesteśmy po wyłonieniu wykonawcy, który przejął po poprzedniku zakres planowanych przez nas prac, tj. budowę zespołu mieszkaniowego czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych. W pierwszym etapie realizowany będzie budynek A+B, który wg planu będzie posiadał 73 mieszkania i 48 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Jego budowę rozpoczął jeszcze poprzedni wykonawca ale jego odbiór musiał zostać przesunięty i obecnie jest planowany na 31 lipca 2023 roku – mówił nam w marcu Marcin Michalski, zastępca prezesa ds. technicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczyn”.

Nowe osiedle składać się będzie z czterech budynków (A+B,C,D,E), które będą miały od pięciu do siedmiu kondygnacji. W części podziemnej zlokalizowane będą stanowiska parkingowe oraz pomieszczenia gospodarcze. Wszystkie obiekty będą wyposażone w windy skomunikowane z halą garażową.

Do nowego osiedla prowadzić będzie ul. Taśmowa (wjazd od ul. Chemicznej), którą SM „Górczyn” wybudowała w 2020 roku. Zadaniem nowego wykonawcy – Zakładu Ogólnobudowlanego Alia będzie prócz samej budowy budynków mieszkalnych, również dokończenie drogi dojazdowej i pełne zagospodarowanie terenu.

W pierwszym etapie inwestycji nabyć można mieszkania o zróżnicowanej wielkości zaczynającej się od 31,90 mkw. Największe mieszkania mają natomiast 81,36 mkw.

– Na stronie internetowej wykonawcy są już dostępne rzuty poszczególnych lokali w pierwszym 2-segmentowym budynku, co wiąże się z możliwością rezerwacji mieszkań i dalej podpisywanie umów o budowę lokali – dodawał w marcu Michalski.

Przez kolejne pięć tygodni trwały prace projektowe osiedla. Ich efektem są pierwsze jeszcze wstępne wizualizacje. – Są to wstępne wizualizacje, które ogólnie prezentują budynki bez dodatkowych detali i odwzorowania terenu otoczenia inwestycji. Wizualizacje mogą jeszcze ulec nieznacznym modyfikacjom – mówił nam w ubiegłym tygodniu Michalski.

Przeczytaj też:
Budowa osiedla przy BWA zostanie w najbliższych dniach wznowiona!
Budowa osiedla przy Taśmowej wstrzymana! Pierwszy budynek dopiero w 2023 roku!
Na terenach postilonowych powstaje nowe osiedle! (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x