― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje mieszkanioweBudowa osiedla przy Taśmowej wstrzymana! Pierwszy budynek dopiero w 2023 roku!

Budowa osiedla przy Taśmowej wstrzymana! Pierwszy budynek dopiero w 2023 roku!

― REKLAMA ―spot_img

Jako pierwsi informowaliśmy w czerwcu o rozpoczęciu budowy osiedla na terenach postilonowych przy ul. Taśmowej. Inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczyn” niedługo później została pierwszy raz wstrzymana. Chodziło o wprowadzenie zmian w ostatecznej koncepcji architektonicznej budowanego osiedla. Prace miały zostać wznowione najpóźniej w sierpniu. Tak się nie stało. Dziś wiemy, że SM „Górczyn” szuka nowego wykonawcy inwestycji. Prace ponownie mają ruszyć w lutym 2022 roku, a pierwszy budynek ma zostać oddany na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2023 roku.

O inwestycji mogliście przeczytać w tekście – Na terenach postilonowych powstaje nowe osiedle! (zdjęcia).

Pierwsze prace na terenach postilonowych rozpoczęły się w 2020 roku, gdy Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn wybudowała drogę dojazdową (w styczniu tego roku uchwałą Rady Miasta otrzymała ona nazwę – Taśmowa) do działki zlokalizowanej za Miejskim Ośrodkiem Sztuki. Budowa pierwszego budynku nowego osiedla rozpoczęła się na wiosnę tego roku. Wtedy też na działce stanął dźwig – żuraw.

Inwestycja składa się z pięciu budynków. – W pierwszym etapie powstaną dwa budynki z parkingiem podziemnym tworzące jedną bryłę w układzie litery L. Kolejne trzy budynki będą niezależne w układzie litery C. Trzy pierwsze budynki będą miały po 7 kondygnacji. Dwa kolejne będą niższe odpowiednio o jedną i dwie kondygnacje. – mówił nam w czerwcu Mateusz Smółkowski z firmy GOR-DOM, która na tamten moment była wykonawcą osiedla.

W pięciu budynkach powstać ma około 9.000 mkw. powierzchni mieszkaniowej podzielonej na około 190 lokali. Realizacja I etapu planowana była na drugą połowę 2022 roku.

Dziś już wiadomo, że tego terminu nie uda się dotrzymać. Inwestycja jest bowiem od kilku miesięcy wstrzymana. O przyczyny tak długiego wstrzymania budowy zapytaliśmy inwestora. – Spółdzielnia obecnie prowadzi postępowanie zmierzające do wyłonienia nowego wykonawcy inwestycji. Proces ten powinien zakończyć się najpóźniej do końca stycznia 2022 roku. Następnie nowy wykonawca będzie kontynuował prace, których efektem będzie pierwszy budynek planowany do odbioru miedzy pierwszym a drugim kwartałem 2023 roku – mówi nam Marcin Michalski, zastępca prezesa ds. technicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczyn”.

2 KOMENTARZE

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
x
x
1 rok temu

Pytanie do redakcji – czy wiadomo co z budową parku handlowego przy ul. Walczaka? Prace miały ruszyć w listopadzie .

Gsbdg
Gsbdg
Odpowiedź do  x
1 rok temu

A także jakie sklepy będą w budynku po Tesco na ul. Gorczynskiej?

2
0
Zostaw komentarz!x