21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Budowa osiedla przy BWA zostanie w najbliższych dniach wznowiona!

REKLAMAspot_img

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Górczyn” wybrała nowego wykonawcę i jest w trakcie wznawiania budowy kompleksu czterech budynków mieszkalnych przy ul. Pomorskiej na terenach, które wcześniej należały do Zakładów Włókien Chemicznych Stilon. Pierwszy budynek ma tu być gotowy do końca lipca 2023 roku.

Wiosną ubiegłego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Górczyn” rozpoczęła budowę pierwszego budynku nowego osiedla tuż za Miejskim Ośrodkiem Sztuki przy ul. Pomorskiej. Prace nie trwały jednak długo. Po kilku miesiącach inwestycja została wstrzymana. Jak się okazało największa gorzowska spółdzielnia mieszkaniowa była zmuszona do wyłonienia nowego wykonawcy inwestycji.

– Jesteśmy po wyłonieniu wykonawcy, który przejął po poprzedniku zakres planowanych przez nas prac, tj. budowę zespołu mieszkaniowego czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych. W pierwszym etapie realizowany będzie budynek A+B, który wg planu będzie posiadał 73 mieszkania i 48 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Jego budowę rozpoczął jeszcze poprzedni wykonawca ale jego odbiór musiał zostać przesunięty i obecnie jest planowany na 31 lipca 2023 roku – mówi nam Marcin Michalski, zastępca prezesa ds. technicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczyn”.

Nowe osiedle składać się będzie z czterech budynków (A+B,C,D,E), które będą miały od pięciu do siedmiu kondygnacji. W części podziemnej zlokalizowane będą stanowiska parkingowe oraz pomieszczenia gospodarcze. Wszystkie obiekty będą wyposażone w windy skomunikowane z halą garażową.

Do nowego osiedla prowadzić będzie ul. Taśmowa (wjazd od ul. Chemicznej), którą SM „Górczyn” wybudowała w 2020 roku. Zadaniem nowego wykonawcy – Zakładu Ogólnobudowlanego Alia będzie prócz samej budowy budynków mieszkalnych, również dokończenie drogi dojazdowej i pełne zagospodarowanie terenu.

W pierwszym etapie inwestycji nabyć można mieszkania o zróżnicowanej wielkości zaczynającej się od 31,90 mkw. Największe mieszkania mają natomiast 81,36 mkw.

– Na stronie internetowej wykonawcy są już dostępne rzuty poszczególnych lokali w pierwszym 2-segmentowym budynku, co wiąże się z możliwością rezerwacji mieszkań i dalej podpisywanie umów o budowę lokali – dodaje Michalski.

Przeczytaj też:
Budowa osiedla przy Taśmowej wstrzymana! Pierwszy budynek dopiero w 2023 roku!
Na terenach postilonowych powstaje nowe osiedle! (zdjęcia)

Zdjęcia:

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x