― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieOd dziś działa Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej

Od dziś działa Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej

― REKLAMA ―spot_img

W dawnej hali hipermarketu przy ulicy Górczyńskiej działalność rozpoczyna Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej. Obywatele Ukrainy będą mogli tam przychodzić po odbiór odzieży, obuwia, artykułów dziecięcych, bielizny pościelowej i innych, niezbędnych do codziennego życia. Raz w tygodniu, w czwartki, wydawana będzie żywność.

Punkt zlokalizowany jest w hali dawnego hipermarketu Tesco, przy ulicy Górczyńskiej 19, dla obywateli Ukrainy będzie otwarty trzy razy w tygodniu: we wtorki od 12.00 do 18.00, w czwartki od 9.00 do 15.00, a w soboty od 10.00 do 14.00

Raz w tygodniu punkt będzie zaopatrywał uchodźców ukraińskich w żywność. By zgłosić się po nią, należy wcześniej odwiedzić siedzibę Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Jagiełły 9 (centrum miasta). Tam będzie do odbioru bon żywnościowy, który pozwoli na zaopatrzenie w Miejskim Punkcie Pomocy Humanitarnej. Bony będą wydawane wyłącznie uchodźcom, którzy w Polsce znaleźli się po 24 lutego.

Obecnie Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej zaopatrzony jest w odzież, obuwie, koce, walizki i torby, pościel, zabawki, artykuły niemowlęce, wózki, nosidełka, są również dostępne wózki inwalidzkie, dziecięce rowerki i hulajnogi. Do punktu mogą zgłaszać się po zaopatrzenie obywatele Ukrainy – uchodźcy wojenni, przebywający na terenie Gorzowa. Towar będzie dla nich wydawany bezpłatnie.

Gorzowianie, którzy chcą wesprzeć działania punktu i przekazać towar mogą przynosić rzeczy w godzinach jego pracy lub po wcześniejszym kontakcie z koordynatorką miejskich zbiórek, Moniką Piaskowską. Do punktu można przynosić żywność długoterminową, ale również warzywa, owoce jogurty, mleko, itp. W obiekcie są chłodnie, gdzie świeżą żywność można bezpiecznie przechowywać.

Przeczytaj też:
W budynku po Tesco przy Górczyńskiej rozpoczęła się przebudowa! Będzie tu park handlowy! Kiedy otwarcie?

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x