spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieGorzów wstrzymuje plany inwestycyjne i tworzy rezerwę finansów

Gorzów wstrzymuje plany inwestycyjne i tworzy rezerwę finansów

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Miastu potrzebna jest rezerwa na trudne czasy uważa prezydent Jacek Wójcicki. Popierają go w tym gorzowscy radni. Aby ją stworzyć miasto zrezygnuje z budowy Centrum Przesiadkowego i zakupu budynku po dawnym banku przy ulicy Jagiellończyka. Rezerwa zapewni bezpieczeństwo w funkcjonowaniu miasta i w realizacji najważniejszych inwestycji.

– Rosnąca inflacja, wzrost cen paliwa, materiałów budowlanych czy energii to czynniki, które w istotny sposób mogą wpłynąć na funkcjonowanie Gorzowa – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. – Kolejne miesiące mogą też problemy pogłębić, dlatego uznaliśmy, że konieczne jest tworzenie rezerwy finansowej, która zapobiegnie zakłóceniom w realizacji najważniejszych inwestycji, funkcjonowaniu komunikacji czy innych ważnych dla miasta zadań. Taką rezerwę finansów można uzyskać, rezygnując z niektórych inwestycji i wydatków, tych, które nie są dzisiaj priorytetowe – dodał Wójcicki.

Dzisiejsze spotkanie prezydenta z gorzowskimi radnymi Alicją Burdzińską, Martą Bejnar Bejnarowicz, Janem Kaczanowskim i Jerzym Sobolewskim podsumowało tur spotkań w sprawie tworzenia miejskiej rezerwy finansowej. Mówiono o rosnących kosztach, które wpływają na funkcjonowanie miasta. Już teraz na przykład szacuje się, że poziom wzrostu cen paliwa spowoduje, że do miejskiej komunikacji trzeba będzie dołożyć kolejne 6,5 mln złotych, ale kwota ta może się jeszcze zwiększyć. Podobne problemy występują przy realizacji inwestycji. Tylko cena asfaltu w październiku ubiegłego roku wynosiła 1.490 zł za tonę, dzisiaj wynosi 2.740 zł, a od 15 marca wzrośnie do 3.350 zł. Podobnie jest z innymi materiałami budowlanymi. To drastycznie podnosi koszty inwestycji.

Prezydent i radni poinformowali, że miasto rezygnuje z budowy Centrum Przesiadkowego oraz zakupu budynku po dawnym banku przy ulicy Jagiellończyka. To stworzy ponad 43-milionów rezerw. Zdecydowano również, że na kilka miesięcy zamrożone zostaną realizacje tych inwestycji z budżetu obywatelskiego, które jeszcze nie zostały rozpoczęte. Po ustabilizowaniu sytuacji finansowej i gospodarczej miasto wróci do ich realizacji.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
1 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x