spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieOdłożenie budowy węzła przesiadkowego wstrzyma przebudowę dworca PKP?

Odłożenie budowy węzła przesiadkowego wstrzyma przebudowę dworca PKP?

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Niespełna dwa tygodnie temu prezydent Jacek Wójcicki wraz z miejskimi radnymi ogłosił na specjalnej konferencji prasowej, że miasto zrezygnuje z budowy Centrum Przesiadkowego. Konsekwencje tej decyzji mogą być jednak dużo szersze. Jak się okazuje z przebudowy gorzowskiego dworca może się wycofać PKP SA.

– Rosnąca inflacja, wzrost cen paliwa, materiałów budowlanych czy energii to czynniki, które w istotny sposób mogą wpłynąć na funkcjonowanie Gorzowa – mówił 9 marca podczas konferencji prasowej Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. – Kolejne miesiące mogą też problemy pogłębić, dlatego uznaliśmy, że konieczne jest tworzenie rezerwy finansowej, która zapobiegnie zakłóceniom w realizacji najważniejszych inwestycji, funkcjonowaniu komunikacji czy innych ważnych dla miasta zadań. Taką rezerwę finansów można uzyskać, rezygnując z niektórych inwestycji i wydatków, tych, które nie są dzisiaj priorytetowe – dodał Wójcicki.

Wygląda na to, że prezydent zapomniał, że w 2018 roku miasto podpisało porozumienie z PKP SA w sprawie wypracowania wspólnej koncepcji dla planowanej inwestycji związanej z realizacją węzła przesiadkowego i przebudową dworca kolejowego. Projekty te miały być powiązane – projekt kolejowy miał być spójny z wizją miasta.

Pierwszy przetarg na wykonawcę przebudowy dworca zakończył się niepowodzeniem, bo nie zgłosiła się żadna firma. PKP SA ogłosiło jednak w lutym kolejny przetarg i na oferty czeka do 29 marca. Czy jeśli nawet znajdzie się chętna firma, która będzie zainteresowana wykonaniem przebudowy dworca, to inwestycja dojdzie do skutku? Niekoniecznie, bo kolej może zmienić swoje plany! – Oficjalna informacja o rezygnacji przez miasto z budowy węzła przesiadkowego wpłynęła do nas 15 marca. Taka decyzja bardzo dużo zmienia, gdyż inwestycje miały być ze sobą funkcjonalnie powiązane, dlatego musimy poddać nasze plany związane z przebudową dworca w Gorzowie wnikliwiej analizie. Po jej zakończeniu podejmiemy dalsze decyzje w tej sprawie – powiedział portalowi transport-publiczny.pl Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP SA.

Przeczytaj też:
Z Dworcowej znikną tory! Na Jancarza będzie zatoka dla autobusów!
Gorzów wstrzymuje plany inwestycyjne i tworzy rezerwę finansów
Nie ma chętnych na wykonanie remontu gorzowskiego dworca
Na początku 2023 roku centrum przesiadkowe będzie gotowe? (projekt, zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x