― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieMiasto zgodziło się wydłużyć okres prac w Parku Róż do końca listopada!...

Miasto zgodziło się wydłużyć okres prac w Parku Róż do końca listopada! (przykład postępu prac)

― REKLAMA ―spot_img

O rewitalizacji parku w centrum miasta pisaliśmy wielokrotnie. Przedstawialiśmy zdjęcia na których od dawna widać, że prace prowadzone w parku postępują bardzo wolno. Nie ma się co dziwić, bo pracuje tu zaledwie kilkanaście osób… Wykonawca przeciągające się prace tłumaczy problemami z dużo większym zakresem prac geologicznych…

O pracach w Parku Róż przeczytacie także tutaj:
Mijają miesiące… Park Róż nadal straszy! (dużo zdjęć)
Po niespełna miesiącu znów zaglądamy do Parku Róż (dużo zdjęć)
Renowacja Parku Róż idzie strasznie wolno! Byliśmy na miejscu!

Prace w parku rozpoczęły się w styczniu tego roku i wygląda, że potrwają cały rok…! Prowadzi je firma Exalo Drilling S.A. z Piły, która za blisko 6 mln zł ma wykonać nowe nasadzenia roślin wodnych w stawie, budowę tarasów rekreacyjno-widokowych, odmulenie stawu, przebudowę części ciągów pieszo-rowerowych, montaż małej architektury, budowę toalety miejskiej, budowę fontanny i rozbiórkę ogrodzenia przy ul. Sikorskiego, a także rozebrać i wybudować od nowa schody od strony ronda Kosynierów Gdyńskich.

Wykonawca musi również zając się montażem iluminacji świetlnych tarasów wodnych, budową utwardzonego placu pod wydarzenia kulturalne i kompleksowym remontem mostku przy ul. Strzeleckiej.

Większości z tych zadań nawet nie zaczął…

Przy okazji prac w parku głośno było już o rybach, które nie przeżyły, gdy ze stawu spuszczono wodę, później robotnicy rozjechali w parku nasadzenia, wykonane dwa lata wcześniej. W kolejnych miesiącach dowiedzieliśmy się, że w stawie zalega kilka metrów mułu, a schody, które wykonawca buduje od prawie pół roku od strony ul. Kosynierów Gdyńskich nie będą miały podjazdu dla wózków…

Prace w parku miały pierwotnie zakończyć się w sierpniu tego roku. Później we wrześniu. Teraz po zgodzie miasta termin został przesunięty na koniec listopada… Czy zostanie dotrzymany?

Tak wyglądają postępy przy budowie fontanny…

25 maja 2021

16 czerwca 2021

21 lipca 2021

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x