― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieRenowacja Parku Róż idzie strasznie wolno! Byliśmy na miejscu! (zdjęcia)

Renowacja Parku Róż idzie strasznie wolno! Byliśmy na miejscu! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Prace w parku w centrum miasta rozpoczęły się w styczniu tego roku. Co chwilę pojawiają się jednak nowe problemy. Głośno było już o rybach, które nie przeżyły, gdy ze stawu spuszczono wodę, później robotnicy rozjechali w parku nasadzenia, wykonane dwa lata wcześniej. Jakby tego było mało, to na placu budowy za dużo się nie dzieje…


Pracami w parku zajmuje się firma Exalo Drilling S.A. z Piły, która za blisko 6 mln zł ma wykonać nowe nasadzenia roślin wodnych w stawie, budowę tarasów rekreacyjno-widokowych, odmulenie stawu, przebudowę części ciągów pieszo-rowerowych, montaż małej architektury, budowę toalety miejskiej, budowę fontanny i rozbiórkę ogrodzenia przy ul. Sikorskiego, a także rozebrać i wybudować od nowa schody od strony ronda Kosynierów Gdyńskich.

Wykonawca musi się również zając remontem, schodów betonowych wewnątrz parku, montażem iluminacji świetlnych tarasów wodnych, budową utwardzonego placu pod wydarzenia kulturalne i kompleksowym remontem mostku przy ul. Strzeleckiej.


Zakres prac jest spory, a na placu budowy widać zaledwie kilku pracowników. Wykonawca, już wystąpił do miasta z wnioskiem o przedłużenie terminu zakończenia prac na koniec wakacji. Wydaje się, że i ten termin już teraz jest mocno zagrożony…

Wysłaliśmy do firmy Exalo Drilling S.A. zapytanie odnośnie prac w Parku Wiosny Ludów, jednak do momentu publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.


Tak dziś prezentuje się park w centrum Gorzowa:0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x