― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskiePo niespełna miesiącu znów zaglądamy do Parku Róż (dużo zdjęć)

Po niespełna miesiącu znów zaglądamy do Parku Róż (dużo zdjęć)

― REKLAMA ―spot_img

Wystarczy porównać nasze zdjęcia z maja, aby stwierdzić, że na większości terenu w postępie prac nie zmieniło się praktycznie nic! Do tego strasznie zarasta! Jeszcze chwilę i będzie idealną scenerią do filmu apokaliptycznego.


Przez niespełna miesiąc cześć ścieżek doczekała się nowych krawężników. Lekki postęp prac widać też przy wylewanych schodach od strony ul. Kosynierów Gdyńskich. To jedyne zmiany na plus, jakie udało nam się zauważyć na miejscu.

Park Wiosny Ludów, zarówno w części odgrodzonej, co jest zrozumiałe, ale także w części, która jest dostępna dla mieszkańców zarasta każdego dnia mocniej. Pozostałe różane nasadzenia za chwile nie będą już nawet widoczne. W obu częściach zdemontowano dotychczasowe ławki. I śmiało można stwierdzić, że mocno się pospieszono, bo teraz nawet na chwilę nie ma gdzie usiąść w miejscach, gdzie prace nie są prowadzone. Tego lata można już zapomnieć o jakimkolwiek odpoczynku w centralnym parku w mieście.

Pracami w parku zajmuje się firma Exalo Drilling S.A. z Piły, która za blisko 6 mln zł ma ogromną listę zadań do wykonania. Pisaliśmy o nich w tekście: „Renowacja Parku Róż idzie strasznie wolno! Byliśmy na miejscu!”


Najtrudniejsze wydaje się doprowadzenie do porządku stawu, w którym wodę zaczęto spuszczać już w grudniu ubiegłego roku. Teraz okazuje się, że w stawie zebrała się gruba, bo na ponad 6 metrów warstwa namułu. Oznacza, to że wykonawca musi opracować nową, bardziej skomplikowaną technologie metodę oczyszczenia stawu.

Końca prac więc nie widać. Termin ich zakończenia kolejny raz ma się wydłużyć. W maju pisaliśmy, że firma z Piły wnioskowała o przeniesienie terminu do końca wakacji. Dziś już wiadomo, że prace mają potrwać do końca września. I w ten termin mocno wątpimy.

Aktualne zdjęcia z Parku Róż:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x