Miasto w ubiegłym roku przygotowało projekt przebudowy parkingu przy ul. Rejewskiego. Każdego dnia korzystają z niego petenci kilku instytucji zlokalizowanych na terenie byłej jednostki wojskowej na os. Staszica. To w jakim stanie obecnie jest parking pozostawimy bez komentarza. Najważniejsze, że urzędnikom udało się pozyskać środki na jego remont. Ten ma szanse ruszyć jeszcze w tym roku.
Betonowy parking przy ul. Rejewskiego zostanie przebudowany. Kierowcy zyskają ponad 270 zmodernizowanych miejsc parkingowych, cztery do ładowania pojazdów elektrycznych i 12 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Powstaną nowe miejsca parkingowe na specjalnej powierzchni pozwalającej na swobodny przepływ wody. W przeciwieństwie do betonu czy asfaltu – tradycyjnie stosowanych materiałów, zapewni gromadzenie wody deszczowej, która będzie odprowadzana całą powierzchnią przepuszczalną parkingu. Powstanie także wiata rowerowa z panelami fotowoltaicznymi do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych.




















