spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskiePrzebudowa Przemysłówki i sala widowiskowa MCK do końca roku. Jest przetarg na...

Przebudowa Przemysłówki i sala widowiskowa MCK do końca roku. Jest przetarg na wyposażenie!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Przebudowa budynków po byłej Przemysłówce i banku Pekao S.A. miała być ukończona już w październiku 2022 roku. Jednak na etapie projektowania zawiedli architekci. Błędy były ogromne i trzeba było zlecić projekt zastępczy. To spowodowało ogromne, bo sięgające ponad dwóch lat opóźnienie. Obecnie prace przebiegają już zgodnie z harmonogramem i inwestycja pochłaniająca ogromne koszty ma wreszcie zostać ukończona do końca tego roku. Wtedy do biurowca przeniesie się część urzędników. Swoją siedzibę przy Wełnianym Rynku będzie miało również Miejskie Centrum Kultury. Właśnie ogłoszono przetarg na wyposażenie sali koncertowej i innych pomieszczeń dla tej instytucji kultury. Przy okazji Urząd Miasta zamówił 340. komputerów i 27. notebooków.

Prace budowlane cały czas trwają przy wejściu od strony ul. Wełniany Rynek. Tu dobudowano nową przeszkloną powierzchnię, w której znaleźć ma się klubokawiarnia z widokiem na centrum miasta. Witać już sporą część elewacji budynku. Sporo tez dzieje się w wybudowanym ostatecznie od podstaw budynku na potrzeby Miejskiego Centrum Kultury, gdzie trwają prace przy montażu mediów.

Kilka dni temu urzędnicy ogłosili przetarg pod nazwą „Zwiększenie dostępu kultury poprzez zakup wyposażenia dla Miejskiego Centrum Kultury”.

Zamówienie podzielone jest na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostawa i montaż systemu elektroakustycznego, systemu multimedialnego, wyposażenia studia nagrań, mechaniki sceny oraz oświetlenia technologicznego Sali. Przez montaż należy rozumieć: instalację kompletnych i gotowych do użycia systemów oświetlenia, elektroakustycznych z okablowaniem, projekcji audiowizualnej, technologii sceny oraz pozostałego wyposażenia w pomieszczeniach, w których będą użytkowe.

Przedmiotem drugiego jest dostawa 340. komputerów stacjonarnych (obudowa: typu SFF z obsługą kart PCI Express, procesor: wielordzeniowy, osiągający w teście PassMark – CPU Mark co najmniej 24500 punktów, pamięć operacyjna: 16GB DDR4 z możliwością rozszerzenia do 64 GB, dysk twardy: min. 1TB SSD, karta graficzna zintegrowana, wbudowane porty: 1xHDMI, 7xUSB w tym 4x USB 3.0, 1x RJ-45, 1xAudio), 367. monitorów (przekątna ekranu 27″, powłoka matrycy matowa, proporcje obrazu 16:9, rozdzielczość nie mniej niż 1920×1080), notebooki w sumie 27. szt., 340. systemów operacyjnych, 267. pakietów oprogramowania biurowego.

Odnośnie drugiej części zamówienia wysłaliśmy we wtorek zapytanie do rzecznika prasowego Urzędu Miasta – pytamy w nim jakie jest przeznaczenie tego sprzętu i kto dokładnie będzie z niego korzystał. Do momentu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Jak tylko ją otrzymamy to pojawi się w tym miejscu.

Na zgłoszenia firm w tym postępowaniu urzędnicy czekają do 5 sierpnia do godz. 10:00.

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x