― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieSala koncertowa MCK wreszcie rośnie w oczach!

Sala koncertowa MCK wreszcie rośnie w oczach!

― REKLAMA ―spot_img

We wrześniu ściany budowanej sali koncertowej dla MCK widać było już z ulicy. Dwa miesiące później trwa budowa kolejnych kondygnacji. Dzieje się tu tyle, że najlepiej na wszystko spojrzeć z góry. Wykonawca, gorzowska firma GOTECH zapowiada, że jeszcze w tym roku budynek będzie w stanie surowym!

Nowa sala koncertowa MCK pomieści około trzysta osób. Scena w sali znajdować się tuż obok biurowca byłej Przemysłówki, do którego budynek przylega. Układ w obiekcie będzie przypominał ten, który pamiętamy z dotychczasowej sali przy ul. Drzymały. Wejście dla uczestników imprez zlokalizowane będzie po lewej stronie sali koncertowej. Po wejściu do budynku po prawej stronie będziemy mieli wejście na salę, a po lewej toalety i szatnię.

W budynku prócz sali koncertowej znajdzie się też sala teatralna, sala prób dla Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Nie zabraknie też sali dla edukacji artystycznej i sali konferencyjnej. Co ciekawe w piwnicach budynku zachowane zostały trzy skarbce po byłym banku, który miał swoją siedzibę w tym miejscu. Skarbce początkowo miały zostać zburzone. Jednak po oszacowaniu kosztów jakie trzeba byłoby wydać na sprzęt do wyburzenia tak grubych betonowych ścian zdecydowano, że skarbce zostaną przekształcone na serwerownię, studio nagrań i pomieszczenie gospodarcze.

Nowy budynek będzie sięgał do połowy trzeciego piętra biurowca byłej Przemysłówki i będzie nie dużo wyższy od Arsenału.

Jednocześnie z budową nowego budynku na potrzeby MCK prace trwają też przy budynku biurowca od strony Wełnianego Rynku. Dobudowywana część przed wejściem do budynku jest już prawie gotowa w stanie surowym. Będzie się tu mieścić klubokawiarnia z widokiem na pobliski skwer. Tędy też wejdziemy do części biurowej kompleksu.

Wykonawcą inwestycji jest gorzowska firma GOTECH. Cała przebudowa wraz z wcześniejszymi pracami i zakupem działki miała kosztować prawie 37 mln złotych. Dziś wiadomo, że ta kwota ze względu na zmiany w projekcie ale także inflację będzie dużo większa. Wszystkie prace mają zostać ukończone w grudniu 2024 roku.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x