― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieOsiem budynków do rozbiórki w Śródmieściu! Które? (zdjęcia)

Osiem budynków do rozbiórki w Śródmieściu! Które? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wybrał już wykonawcę rozbiórki ośmiu budynków niemieszkalnych przy ul. Mieszka I i Borowskiego. Obecnie ZGM czeka na zezwolenie na rozpoczęcie prac. Jak tylko je otrzyma firma WiW Sp. z o.o. z Gorzowa będzie mogła rozpocząć prace na które będzie miała miesiąc.

Inwestycja obejmuje wykonanie rozbiórki ośmiu budynków w tym trzy garażowe i pięć niemieszkalnych znajdujących się na działkach o numerach ewidencyjnych 579, 578, 576, 572 i 573 obręb ewidencyjny – Śródmieście przy ul. Mieszka I 67-70 i Borowskiego 32.

Budynki znajdują się na dwóch zamkniętych podwórkach w zachodniej części kwartału ul. Miekszka I / Jagiellończyka / Dąbrowskiego / Borowskiego. Budynki oznaczone na mapie 1-8 nie tworzą zwartej zabudowy. Budynki 3, 4 i 5 są usytuowane obok siebie i tworzą jeden element w kształcie zbliżonym do litery „L”, a budynki nr 6 i 7 przylegają do siebie tylnymi ścianami.

Budynek nr 1
To budynek murowany z cegieł, jednobryłowy, jednokondygnacyjny i podpiwniczony. Dach płaski, jednospadowy, drewniany pokryty papą. Budynek powstał w II połowie XX wieku w miejscu po byłej zabudowie gospodarczej i stanowi element zabudowy wewnętrznego podwórza w narożniku ul. Borowskiego i Mieszka I. Powierzchnia zabudowy budynku garażowego nr 1 po inwentaryzacji wynosi 43,3 mkw.

Budynek nr 2
To obiekt o konstrukcji mieszanej, częściowo murowany z cegieł i stalowej, jednobryłowy, dwukondygnacyjny i niepodpiwniczony. Dach płaski, jednospadowy, drewniany pokryty papą i blachą falistą. Budynek powstał w II połowie XX wieku na miejscu i przy wykorzystaniu elementów pochodzących jeszcze z początku XX wieku stanowiących element pierwotnej zabudowy gospodarczej wewnętrznego podwórza za budynkami mieszkalnymi przy ul. Borowskiego 32 i 33. Powierzchnia zabudowy budynku garażowego nr 2 po inwentaryzacji wynosi 44,9 mkw.

Budynek nr 3
To obiekt murowany z cegieł, jednobryłowy, jednokondygnacyjny i podpiwniczony. Obiekt ten posiada drewniany, płaski, jednospadowy dach pokryty papą. Budynek powstał na początku XX wieku i stanowił element zabudowy gospodarczej wewnętrznego podwórza za budynkiem przy ul. Mieszka I 69. Powierzchnia zabudowy budynku garażowego nr 3 po inwentaryzacji wynosi 16 mkw.

Budynek nr 4
Budynek niemieszkalny w części parteru murowany z cegieł, druga kondygnacja częściowo murowana z cegieł, a częściowo drewniana. To obiekt dwubryłowy, dwukondygnacyjny i niepodpiwniczony. Dach płaski, jednospadowy, drewniany pokryty papą. Budynek stanowi element zabudowy gospodarczej wewnętrznego podwórza za budynkiem przy ul. Mieszka I 69. Powierzchnia zabudowy budynku niemieszkalnego nr 4 po inwentaryzacji wynosi 43,84 mkw.

Budynek nr 5
To obiekt murowany parterowy, jednobryłowy i niepodpiwniczony. Dach płaski, jednospadowy, drewniany pokryty papą. Budynek powstał na początku XX wieku i stanowił element zabudowy gospodarczej wewnętrznego podwórza przy ul. Mieszka I 68. Powierzchnia zabudowy budynku niemieszkalnego nr 5 wynosi 35 mkw.

Budynek nr 6
To obiekt murowany, jednobryłowy, jednokondygnacyjny i niepodpiwniczony. Dach płaski, jednospadowy, drewniany pokryty papą. Budynek powstał na początku XX wieku i stanowił element zabudowy gospodarczej wewnętrznej za budynkiem przy ul. Mieszka I 68. Powierzchnia zabudowy budynku niemieszkalnego nr 6 wynosi 37,7 mkw.

Budynek nr 7
To obiekt murowany, dwubryłowy, jednokondygnacyjny i niepodpiwniczony. Pierwotnie budynek nr 7 był obiektem jednobryłowym. Prawdopodobnie w II połowie XX wieku przestrzeń szerokości ok. 2 m pomiędzy budynkiem a murem granicznym została przykryta dachem drewnianym, powiększając powierzchnię zabudowy i tworząc dodatkowy element obiektu. Dachy odrębne dla każdej z brył, płaskie, jednospadowe, drewniane pokryte papą. Powierzchnia zabudowy budynku niemieszkalnego nr 7 wynosi 20 mkw.

Budynek nr 8
To obiekt murowany, dwubryłowy, jednokondygnacyjny i niepodpiwniczony. Dachy odrębne dla każdej z brył, płaskie, jednospadowe, drewniane pokryte papą. Budynek powstał na początku XX wieku i stanowił element zabudowy gospodarczej wewnętrznej za budynkiem przy ul. Mieszka I 67. Powierzchnia zabudowy budynku niemieszkalnego nr 8 wynosi 49 mkw.

W miejscu rozebranych budynków ZGM nie przewiduje nowej zabudowy mieszkalnej. Teren po rozebranych budynkach niemieszkalnych nr 1-8 stanowić będzie przejazd za budynkami mieszkalnymi przy ul. Borowskiego 32 i 33 oraz przy ul. Mieszka I 67, 68, 69 i 70.

Za wszystkie prace firma WiW Sp. z o.o. z Gorzowa otrzyma 58 tys. 794 zł brutto.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x