spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieNajpierw betonowali. Teraz wprowadzają zieleń! (zdjęcia, wizualizacje)

Najpierw betonowali. Teraz wprowadzają zieleń! (zdjęcia, wizualizacje)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Przebudowa ul. Sikorskiego zakończyła się 2020 roku. W części deptakowej postawiono na betonowe donice, w których miały rosnąć drzewa. Miały, bo różnie z tym było. Wreszcie drugiej połowie 2022 roku postanowiono, że donice z tej części miasta znikną a drzewa zostaną przesadzone w pobliżu pętli tramwajowej na ulicy Kostrzyńskiej. Już wtedy wiadomo było, że w kolejnym roku deptak w wielu miejscach czekają prace budowlane polegające na odbetonowaniu i nasadzeniu zieleni bezpośrednio w gruncie. Te prace trwają już od miesiąca i mają zakończyć się w listopadzie.

Zazielenianie obejmie przestrzeń od wiaty rowerowej przy ulicy Hejmanowskiej do ulicy Strzeleckiej. Będzie to nowy zielony obszar o łącznej powierzchni 560 metrów kwadratowych. Posadzone zostaną tutaj krzewy, trawy i nawet drzewa, tam, gdzie nie będzie kolizji z sieciami przesyłowymi.

W ramach zadania pod nazwą „Zagospodarowanie zielenią centrum miasta oraz wybranych przystanków komunikacji miejskiej w Gorzowie” konsorcjum firm Konsorcjum firm Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza i Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski z Gorzowa do wykonania ma roboty budowlane polegające na robotach drogowych obejmujących: rozbiórki elementów drogowych wraz z podbudową, częściowe ich ponowne wbudowanie (nawierzchnia z płyt i kostki), ustawienie nowych obrzeży na ławach betonowych – zgodnie z projektem wykonawczym branży drogowej. A także roboty ogrodnicze polegające na przygotowaniu utworzonych przestrzeni do nasadzenia roślin piętra niskiego oraz drzew – zgodnie ze sztuką ogrodniczą oraz wykonanie nasadzeń zgodnie z projektem wykonawczym branży zieleń.

To jak zmienić ma się betonowa przestrzeń w okolicach ul. Sikorskiego (okolice deptaku i katedry) widać na wizualizacjach poniżej.

Wszystkie pracę są częścią większego zadania, które będzie kosztowało Miasto 1 mln 728 tys. 671 zł (początkowo planowano wydać jedynie 797 tys. 155 zł, jednak w przetargu zgłosiła się tylko jedna firma i postanowiono podpisać z nią umowę). Prace mają zostać ukończone do 24 listopada 2023 roku.

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x