― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweHawelańska: Co będzie w środku deptaku? Są pierwsze krawężniki (zdjęcia)

Hawelańska: Co będzie w środku deptaku? Są pierwsze krawężniki (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Jak informowaliśmy pod koniec września robotnicy wrócili na ul. Hawelańską gdzie rozpoczęły się prace przy podbudowie i montażu pierwszych krawężników przyszłego deptaku. Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy zapytanie co będzie mieściło się w środkowej części deptaku. Naszego czytelnika zaciekawiły głównie wykonywane obecnie spore fundamenty właśnie w środkowej części ul. Hawelańskiej.

– W okolicy Studni Czarownic trwają zaawansowane prace drogowe. Wykonawca przygotowuje podbudowę pod konstrukcję nowej nawierzchni ulicy Hawelańskiej. Sporo dzieje się też przy ul. Wełniany Rynek. Prace prowadzone na deptaku polegają na profilowaniu koryta drogi, zagęszczeniu podłoża oraz układaniu obrzeży. Równolegle, na ul. Wełniany Rynek, wykonywane są przyłącza kanalizacji deszczowej. W kolejnym etapie, na deptaku, rozpoczną się prace związane z układaniem nawierzchni z kostki granitowej. Zamontowane zostanie także nowe oświetlenie, w postaci lamp ulicznych. Z kolei na ul. Wełniany Rynek do wykonania planowane są roboty związane z profilowaniem drogi oraz wykonaniem konstrukcji pod nawierzchnię. Przebudowana zostanie również sieć oświetlenia oraz teletechniczna. Ostatnim etapem będzie montaż tzw. małej architektury, czyli: ławek, donic, stojaków rowerowych i pojemników na odpady. Pojawi się dużo zieleni i nowych nasadzeń – informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Co więc będzie w środkowej części deptaku? Po co te fundamenty?

Wykonawca firma Steinbudex-JM Jerzy Majorek wylewa fundamenty pod wyniesione na wysokość 50 cm rabaty o wielkości 2x2m trwale związane z gruntem przeznaczone pod nasadzenia drzew. Rabat takich na deptaku w ul. Hawelańskiej będzie siedem. Przy rabatach zostanie zamontowanych trzynaście ławek i trzy śmietniki.

Ulica Hawelańska z zaznaczonymi wyniesionymi rabatami i zaznaczonymi na czerwono ławkami.

Na Wełnianym Rynku podobnych rabat nie będzie. Tutaj w centralnej części ulicy zostanie nasadzonych dziesięć drzew bezpośrednio w gruncie. Nie przewidziano ławek. Ustawionych będzie natomiast pięć śmietników.

Ulica Wełniany Rynek z zaznaczonymi nasadzeniami drzew bezpośrednio w gruncie.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest w drugim kwartale 2024 roku. Koszt inwestycji to ponad 6 mln złotych, z czego 5,6 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Wspierania Inwestycji Lokalnych.

Wybrane teksty w temacie modernizacji ulic Hawelańskiej i Wełniany Rynek:
Na Hawelańskiej prace wreszcie wznowione! (zdjęcia)
Zaglądamy na Wełniany Rynek i Hawelańską. Jak postępy w pracach? (zdjęcia)
Wełniany Rynek: Po przebudowie bez krawężników, progów i zbędnych nierówności. Poniemieckiej kostki nie będzie! (zdjęcia)
Landsberska kostka znika z Wełnianego Rynku! Czy wróci? (zdjęcia)
Wełniany Rynek: Zdarty asfalt odkrył poniemiecką kostkę. A gdyby tak ułożyć ją na nowo? Choć w części? (zdjęcia)
Na Hawelańskiej i Wełnianym Rynku mają zostać posadzone nowe drzewa (plan nasadzeń)

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x