― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweNa Hawelańskiej prace wreszcie wznowione! (zdjęcia)

Na Hawelańskiej prace wreszcie wznowione! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Pod koniec maja rozpoczęła się przebudowa deptakowej części ul. Hawelańskiej. W większości została rozebrana stara nawierzchnia i wykonawca – firma Steinbudex-J.M. przystąpiła do wymiany kanalizacji deszczowej. Prace te ukończono w lipcu. Wtedy wykonawca przystąpił do kolejnego etapu i rozpoczął przebudowę Wełnianego Rynku. Przez prawie dwa miesiące na Hawelańskiej za dużo się nie działo… Aż do momentu kiedy firma kończy przebudowę kanalizacji na sąsiedniej ulicy… Zbieg okoliczności?

Układanie kostki na ul. Hawelańskiej zgodnie z harmonogramem miało rozpocząć się dwa miesiące od momentu rozpoczęcia inwestycji. Jak więc łatwo policzyć inwestycja ma już dwa miesiące opóźnienia. Skąd więc problemy? – Gdy odsłoniliśmy fundamenty budynków przy ul. Hawelańskiej to ich administratorzy postanowili wykorzystać tą sytuację i wykonać izolację. Nie bez znaczenia były też niezinwentaryzowane przewody telekomunikacyjne, które zostały uszkodzone i trzeba było je zabezpieczyć. Do układania deptaku przystąpimy w następnym tygodniu – informowała jeszcze pod koniec sierpnia firma Steinbudex-J.M.

Do prac wykonawca przystąpił jednak w tym miejscu dopiero po kolejnych trzech tygodniach. Budowlańcy w ostatnich dniach rozebrali pozostałą starą nawierzchnię chodnika zlokalizowaną przy samych budynkach i przystąpili do wykonywania pierwszej warstwy podbudowy pod deptak. W międzyczasie na budowę przywieziono nowe latarnie i pierwsze płyty chodnikowe.

Końca dobiegają też prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej w ul. Wełniany Rynek. Tu prace ruszyły w połowie lipca. Dużo emocji już na początku prac wywołało zerwanie landsberskiej kostki, która kryła się pod asfaltem. Wielu mieszkańców chciało, aby ona ponownie choć w części została tutaj ułożona. Władze miasta były jednak odmiennego zdania i kostka została stąd na zawsze wywieziona.

Wykonawca na realizację całej inwestycji ma 13 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli dokładnie termin zakończenia prac przypada na 18 maja 2024 roku. Inwestycja kosztuje ponad 6,3 mln złotych. Jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Wspierania Inwestycji Lokalnych w kwocie ponad 5,6 mln złotych.

Wybrane teksty w temacie modernizacji ulic Hawelańskiej i Wełniany Rynek:
Zaglądamy na Wełniany Rynek i Hawelańską. Jak postępy w pracach? (zdjęcia)
Wełniany Rynek: Po przebudowie bez krawężników, progów i zbędnych nierówności. Poniemieckiej kostki nie będzie! (zdjęcia)
Landsberska kostka znika z Wełnianego Rynku! Czy wróci? (zdjęcia)
Wełniany Rynek: Zdarty asfalt odkrył poniemiecką kostkę. A gdyby tak ułożyć ją na nowo? Choć w części? (zdjęcia)
Na Hawelańskiej i Wełnianym Rynku mają zostać posadzone nowe drzewa (plan nasadzeń)

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x