― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskiePo trzech latach opóźnienia urzędnicy mają wprowadzić się do Przemysłówki! Jak postępy...

Po trzech latach opóźnienia urzędnicy mają wprowadzić się do Przemysłówki! Jak postępy w pracach? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

W czerwcu 2019 roku rozstrzygnięty został przetarg na remont czterech kondygnacji biurowca byłej Przemysłówki w centrum miasta na potrzeby miejskich urzędników. Prace miały trwać 12 miesięcy, a urzędnicy mieli wprowadzić się do budynku z początkiem stycznia 2021 roku. Później termin z wielu przyczyn był przekładany wielokrotnie. Aż teraz usłyszeliśmy, że przeprowadzka będzie wreszcie możliwa w styczniu 2024 roku po spełnieniu wszystkich przepisów przeciwpożarowych. Czy tym razem, po trzech latach opóźnienia się uda? Jak wyglądają postępy przy budowie klubokawiarni i wejścia do biurowca? Mury sali koncertowej widać już z ulicy, jak zapowiadała firma GOTECH?

Wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicz na antenie Radia Gorzów zapowiedział, że z początkiem stycznia miejscy urzędnicy rozsiani po całym mieście będą wreszcie mogli się przeprowadzić do biurowca Przemysłówki i zająć piętra od 4. do 7. Do końca tego roku natomiast budynek ma spełniać wszystkie wymogi przepisów przeciwpożarowych.

Zgodnie z zapowiedziami firmy GOTECH we wrześniu widać już z ul. Jagiełły pierwszą część ścian sali koncertowej dla Miejskiego Centrum Kultury. W budynku znajdzie się sala koncertowa z rozsuwanymi trybunami, sala teatralna, sala prób dla Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Nie zabraknie też sali dla edukacji artystycznej i sali konferencyjnej. Co ciekawe w piwnicach budynku zachowane zostały trzy skarbce po byłym banku, który miał swoją siedzibę w tym miejscu. Skarbce początkowo miały zostać zburzone. Jednak po oszacowaniu kosztów jakie trzeba byłoby wydać na sprzęt do wyburzenia tak grubych betonowych ścian zdecydowano, że skarbce zostaną przekształcone na serwerownię, studio nagrań i pomieszczenie gospodarcze. Budynek w stanie surowym ma być gotowy do końca roku, do użytku zostanie oddany natomiast na koniec 2024 roku.

Tempa nabrały też prace w miejscu dotychczasowego wejścia do wysokiego budynku. Po przebudowie do budynku wchodzić będziemy od strony byłego parkingu. Natomiast przy starym wejściu powstanie przeszklona klubokawiarnia z widokiem na skwer 31 Sierpnia 1982 r. Tu też powstanie zewnętrzna winda, która pozwoli na wjazd na niskie kondygnacje budynku. Na naszych zdjęciach poniżej widać już zarys schodów, które prowadzić będą i do windy i do wejścia.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x