spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handlowePijalnia Czekolady E. Wedel chce otworzyć kawiarnię w Gorzowie

Pijalnia Czekolady E. Wedel chce otworzyć kawiarnię w Gorzowie

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Sieć wedlowskich Pijalni Czekolady liczy obecnie 32 kawiarnie. Ta liczba ma w najbliższych latach mocno się zwiększyć. Na liście miast, w których marka ma zadebiutować jest Gorzów. Gdzie pijalnia czekolady może zostać otwarta?

E.Wedel to najstarsza marka czekolady w Polsce. Uznawana za jej symbol oraz wyrafinowanego smaku. Nazwa pochodzi od podpisu Emila Wedla, którym sygnował on swe produkty by odróżnić je od konkurencji. W Atelier E.Wedel – pracowni prowadzonej przez Maestro Czekolady Janusza Profusa, powstają produkty przeznaczone wyłącznie do Pijalni, m.in. ręcznie robione praliny i figurki oraz produkty na specjalne zamówienie. Wszystkie one charakteryzują się najwyższą jakość i wyrafinowanym smakiem.

Obecnie sieć wedlowskich Pijalni Czekolady liczy 32 kawiarnie. Kiedy kolejne otwarcia?

Daniel Kucharski, prezes Pijalni Czekolady E. Wedel: Zamierzamy otwierać około pięciu nowych lokali rocznie. W tym roku jeszcze chcielibyśmy uruchomić dwie lub trzy pijalnie. Jedna z nich na pewno pojawi się przy rynku w Olsztynie, prawdopodobnie na przełomie września i października.

Czy galerie handlowe są dla was dobrą lokalizacją?

Lubimy się otwierać w prestiżowych centrach handlowych. Bardzo dobrze się czujemy w takich obiektach, jak Złote Tarasy w Warszawie, czy Manufaktura w Łodzi. Ciężko nam się odnaleźć w centrach handlowych zlokalizowanych na przykład przy drogach wylotowych. To nie są obiekty zachęcające do spędzania wolnego czasu, ponieważ raczej służą do robienia podstawowych zakupów.

Większość galerii handlowych redefiniuje dzisiaj swój biznes. Pandemia obnażyła słabsze strony tego sektora handlu. Niektóre marki w ogóle unikają centrów handlowych. Czy wy intensywnie szukacie w nich nowych lokalizacji?

Nie są to obiekty naszego pierwszego wyboru, więc jesteśmy ostrożni, czynsze w galeriach są jednak dość wysokie. Aktualnie posiadamy pijalnie w kilku z nich. Jednocześnie, to nie jest tak, że nie prowadzimy rozmów z kolejnymi obiektami, jednak z naszej strony nie są to poszukiwania intensywne. Reagujemy oczywiście na dobre stawki czynszowe, lokalizację oraz umiejętnie skrojony struktury najmu. Zgłaszają się do nas różne centra handlowe z propozycjami, ale zawsze wygrywa dobra lokalizacja, nawet jeśli więcej kosztuje. Z naszego doświadczenia wynika, że tam, gdzie płacimy wyższe czynsze właśnie z tego powodu, jednocześnie mamy największe zyski. Jednak nie od razu. Nasz koncept działa na zasadzie kuli śniegowej – musi się rozkręcić. Pijalnia czekolady w pierwszym roku swojej działalności powoli zdobywa gości. Każdy, kto przyjdzie do nas, docenia dobrą jakość produktu i miłą atmosferę lokalu z obsługą kelnerską, co nas bardzo wyróżnia. W kolejnych latach już jest tylko lepiej. Tymczasem wiele innych konkurencyjnych sieci startuje z wysokiego pułapu zainteresowania, które w kolejnych okresach wygasa.

Czy są miasta, na których wam szczególnie zależy, bo jeszcze w nich nie ma żadnej Pijalni Czekolady?

Oczywiście, na bieżąco identyfikujemy „białe plamy”. Szukamy m.in. lokalizacji w Rzeszowie, rozmawiamy o Opolu i o Gorzowie. W planach jest również Gdynia. Nasza strategia zakłada w miarę równomierny rozkład pijalni na mapie Polski. Działamy już w ponad 20 miastach. Mało która sieć może pochwalić się tak rozproszoną strategią otwarć, ponieważ jest to o wiele trudniejsze logistycznie. Dlatego większość stawia na dużą koncentrację lokali w Warszawie.

Gdzie w Gorzowie mogłaby zostać więc otwarta Pijalnia Czekolady E. Wedel? Naszym zdaniem stanie się to albo w Centrum Handlowym NoVa Park albo w Galerii Askana. Osobiście obstawiamy tą pierwszą lokalizację.

Obecnie w województwie lubuskim nie ma Pijalni Czekolady E. Wedel. Najbliżej Gorzowa znajdują się dwie w Szczecinie przy ul. Śląskiej 38 i na pl. Hołdu Pruskiego 1.

Przeczytaj też:
Burger King wraca do Gorzowa po ponad 20. latach! Gdzie będzie restauracja? (zdjęcia)
Nowe lokale w centrum miasta
Pasztecik szczeciński podbije gorzowskie podniebienia?
Przy Targowej otwiera się Artisan! Kiedy? Drugie bistro tej sieci powstanie w samym centrum!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Alina
Alina
11 miesięcy temu

Bardzo dobry pomysł, ja właśnie w wedlu w Świnoujściu.

1
0
Zostaw komentarz!x