― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogowePrzy Walczaka i Zawackiej tablice LED za pół miliona złotych dla zwiększenia...

Przy Walczaka i Zawackiej tablice LED za pół miliona złotych dla zwiększenia bezpieczeństwa (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Przy nowej drodze krajowej DK22 postawiono tablice LED. Komunikaty na nich mają podnieść poziom bezpieczeństwa na nowej trasie, będą mogły informować o zagrożeniach, utrudnieniach, objazdach, a nawet o pogodzie. Będą nimi zarządzać pracownicy wydziału dróg. Oni też będą mogli błyskawicznie redagować komunikaty o sytuacji na drodze.

– Tablice zostały postawione przy ul. Walczaka i Zawackiej w ramach zadania inwestycyjnego Modernizacja wschodniego wylotu DK NR 22 w Gorzowie Wlkp. na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta. Koszt tablic to około 500 tys. zł. W okresie gwarancji (5 lat) za ich naprawy, serwisowanie będzie odpowiedzialny wykonawca inwestycji – mówi nam Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.


– Tablice i znaki zmiennej treści, wykonywane w technologii LED pozwalają na informowanie kierowców o aktualnych warunkach ruchu, mogą ostrzegać przed zagrożeniami oraz sugerować objazdy w razie wystąpienia utrudnień itp. Na tablicach będzie można umieszczać komunikaty pogodowe, informacje tekstowe i symbole znaków drogowych – dodaje Ciepiela.

System może współpracować ze stacją pomiaru ruchu i ważenia pojazdów w ruchu, z radarami do pomiaru prędkości oraz z drogowymi stacjami pogodowymi. Mogą automatycznie wyświetlać kierowcom informację o wykrytym przeciążeniu, przekroczeniu prędkości bądź aktualnych warunkach pogodowych. Sterowanie może być realizowane bezpośrednio ze stacji pomiarowych albo z centrum zarządzania ruchem drogowym.

W ramach inwestycji na drodze DK-22 ustawiane są również radary prędkości.

Przeczytaj też:
Walczaka wreszcie skończona! Jedziemy dwiema jezdniami w obu kierunkach! Autobusy 124 i 201 wracają na swoje linie!
Czytelnik: Co z budową parku handlowego przy Walczaka? Miała ruszyć wiosną… Sprawdziliśmy!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x