― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaZdrowiePrzy Dekerta rozbiórka mającej 40. lat dawnej stacji krwiodawstwa! Co tu będzie?...

Przy Dekerta rozbiórka mającej 40. lat dawnej stacji krwiodawstwa! Co tu będzie? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

W marcu tego roku Wielospecjalistyczny Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie podpisał z resortem zdrowia umowę na dofinansowanie projektu dot. nowoczesnego centrum usług diagnostycznych w zakresie mikrobiologii i patomorfologii. Prace budowlane zostały już rozpoczęte. A cała inwestycja ma być gotowa do końca roku.

– Dofinansowanie, które otrzymał szpital pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. – Cała wartość inwestycji to przeszło 33 mln zł, dofinansowanie 20 mln zł. Jest to inwestycja, która z jednej strony jest ważna i istotna przede wszystkim z perspektywy poczucia bezpieczeństwa pacjentów, ale również inwestycja, która w naszej ocenie w dużym stopniu poprawi warunki pracy w szpitalu – mówił w marcu wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

– To ważny projekt dla funkcjonowania szpitala realizowany dzięki stałej współpracy lecznicy z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przedsięwzięcie wpisuje się w długoletnią strategię rozwoju szpitala, która przewiduje jego modernizację w okresie 6-8 lat kosztem około 800 mln zł – mówi prezes gorzowskiego szpitala Jerzy Ostrouch.

– Chcemy poprzez modernizację laboratorium lepiej dostosować szpital do standardów mikrobiologicznych, chcemy również zmodernizować gruntownie cały zespół patomorfologii i – uwaga – chcielibyśmy przy okazji wypracować pracownie genetyczną i molekularną. Są to niezbędne elementy do funkcjonowania istniejącego już w naszym województwie, w naszym mieście centrum onkologii – powiedział Ostrouch.

Projekt, który uzyskał dofinansowanie, musi zostać wykonany do końca tego roku. Zakłada on modernizację dwóch istniejących obiektów i wyposażenie ich w niezbędny sprzęt diagnostyczny; mające powstać pracownie – molekularna i genetyczna – będą pierwszymi tego typu w woj. lubuskim. Jednocześnie, w ramach zdania, zostanie zmodernizowany zakład patomorfologii, który od chwili powstania w 1986 r. nie był modernizowany.

Obecnie trwa rozbiórka zbudowanej w latach 80. dawnej stacji krwiodawstwa przy ul. Dekerta. Do końca tego roku będzie w niej zakład mikrobiologii z nowoczesnymi pracowniami: molekularną i genetyczną. Ten budynek wraz z zakładem patomorfologii zmieni się w nowoczesne Centrum Usług Diagnostycznych, czyli połączenie zakładu mikrobiologii i patomorfologii.

Przeczytaj też:
Szpital otrzyma 20 mln zł dofinansowania na rozwój diagnostyki
Poradnia kardiologiczna już w nowym budynku! (zdjęcia)
Lek nowej generacji dostępny w gorzowskim szpitalu

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x