― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaZdrowieSzpital otrzyma 20 mln zł dofinansowania na rozwój diagnostyki

Szpital otrzyma 20 mln zł dofinansowania na rozwój diagnostyki

― REKLAMA ―spot_img

Resort zdrowia podpisał umowę z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie na dofinansowanie projektu dot. nowoczesnego centrum usług diagnostycznych w zakresie mikrobiologii i patomorfologii.

– Jest to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Cała wartość inwestycji to przeszło 33 mln zł, dofinansowanie 20 mln zł. Jest to inwestycja, która z jednej strony jest ważna i istotna przede wszystkim z perspektywy poczucia bezpieczeństwa pacjentów, ale również inwestycja, która w naszej ocenie w dużym stopniu poprawi warunki pracy w szpitalu – powiedział wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Prezes gorzowskiego szpitala Jerzy Ostrouch zaznaczył, że to ważny projekt dla funkcjonowania szpitala realizowany dzięki stałej współpracy lecznicy z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dodał, że przedsięwzięcie wpisuje się w długoletnią strategię rozwoju szpitala, która przewiduje jego modernizację w okresie 6-8 lat kosztem około 800 mln zł.

– Chcemy poprzez modernizację laboratorium lepiej dostosować szpital do standardów mikrobiologicznych, chcemy również zmodernizować gruntownie cały zespół patomorfologii i – uwaga – chcielibyśmy przy okazji wypracować pracownie genetyczną i molekularną. Są to niezbędne elementy do funkcjonowania istniejącego już w naszym województwie, w naszym mieście centrum onkologii – powiedział Ostrouch.

Projekt, który uzyskał dofinansowanie, musi zostać wykonany do końca tego roku. Zakłada on modernizację dwóch istniejących obiektów i wyposażenie ich w niezbędny sprzęt diagnostyczny; mające powstać pracownie – molekularna i genetyczna – będą pierwszymi tego typu w woj. lubuskim. Jednocześnie, w ramach zdania, zostanie zmodernizowany zakład patomorfologii, który od chwili powstania w 1986 r. nie był modernizowany.

Obecna na poniedziałkowej konferencji prasowej europoseł Elżbieta Rafalska powiedziała, że poprzez to dofinansowanie został zrobiony pierwszy krok związany z realizacją strategii rozwoju gorzowskiego szpitala. Znaczyła, że ważne jest to, że została ona zauważona i doceniona przez ministerstwo, czego wyrazem jest udzielone wsparcie.

– Ta inwestycja pomoże trafniej i wcześniej dobrze diagnozować pacjenta, a to jest niezwykle ważne w przypadku chorób nowotworowych” – zaznaczyła Rafalska.

Przeczytaj też:
Poradnia kardiologiczna już w nowym budynku! (zdjęcia)
Lek nowej generacji dostępny w gorzowskim szpitalu
Kardiochirurdzy zaczynają operacje
WSzW: Endosonografia w województwie tylko w Gorzowie

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x