― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweOd dziś zaczynają się zmiany na ważnym skrzyżowaniu! Od wtorku zmiany tras...

Od dziś zaczynają się zmiany na ważnym skrzyżowaniu! Od wtorku zmiany tras linii autobusowych!

― REKLAMA ―spot_img

Dziś na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich rozpoczną się przygotowania do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która zacznie obowiązywać następnego dnia. Z tego powodu od wtorku (23 maja) zmianie ulegną trasy linii autobusowej nr 111 i 132.

Prace na skrzyżowaniu rozpoczną się od przebudowy jego pierwszej ćwiartki (Żwirowa – Słowiańska), czyli tej po stronie parku Słowiańskiego z tzw. „placem cyrkowym”. W poniedziałek drogowcy wykonają poszerzenia – rozbiorą fragmenty wysp dzielących przy ul. Słowiańskiej i ul. Roosevelta w obrębie skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich. W tym czasie, na obu wlotach ul. Słowiańskiej i ul. Roosevelta, wyłączone zostaną skrajne wewnętrzne pasy ruchu. Zachowana zostanie pełna przejezdność skrzyżowania z wszystkimi relacjami.

We wtorek (23 maja) zamknięta zostanie północno – zachodnia ćwiartka skrzyżowania; fragment ul. Słowiańskiej przy parku na odcinku około 120 m oraz zachodni fragment ul. Żwirowej od cmentarza do centrum, na odcinku od skrzyżowania z ul. Błotną do przebudowywanego skrzyżowania.

W drugim etapie wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, ścieżka rowerowa i nowa zatoka autobusowa. Jednocześnie z pracami polegającymi na przebudowie części skrzyżowania będą prowadzone prace związane z przebudową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w obrębie skrzyżowania.

W trakcie prac wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ilość relacji na poszczególnych zlotach zostanie ograniczona tak, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i przejezdności, na skrzyżowaniu. Jadąc ul. Kosynierów Gdyńskich, kierowcy będą mogli skorzystać wyłącznie z prawego pasa i zostaną skierowani w prawo w ul. Roosevelta i al. ks. Andrzejewskiego w kierunku ronda Wyszyńskiego. Objazd do ul. Żwirowej i Słowiańskiej odbywał się będzie poprzez zawracanie na rondzie Wyszyńskiego.

Dla jadących od ronda Wyszyńskiego ul. Roosevelta zachowane zostaną wszystkie relacje, okresowo zamknięty zostanie jedynie prawy pas ruchu, a skręt w prawo w ul. Żwirową odbywał się będzie wówczas z pasa środkowego. Natomiast kierowcy, poruszający się ul. Słowiańską w kierunku ul. Roosevelta, muszą liczyć się z zawężeniem ulicy do jednego pasa ruchu. Ruch pojazdów zostanie poprowadzony dwukierunkowo po stronie południowej ul. Słowiańskiej. Na czas robót nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Słowiańskiej w ul. Żwirową.

Na ul. Żwirowej wyłączona zostanie zachodnia część ulicy. Na odcinku od przebudowywanego skrzyżowania do skrzyżowania z ul. Błotną wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Objazd zamkniętej ul. Żwirowej poprowadzony będzie ul. Błotną, Okrzei, Kazimierza Wielkiego do ul. Roosevelta. Na trasie objazdu wprowadzone zostaną ograniczenia w zakresie parkowania.

Z trasy objazdu korzystać będą również autobusy MZK. W związku z tym od wtorku zmienione zostaną trasy linii autobusowych nr 111 i 132:

Linia nr 111 w kierunku pętli Śląska-Pole Golfowe od przystanku Błotna nż. pojedzie objazdem ulicami (obowiązujące przystanki): Błotna, Okrzei, Kazimierza Wielkiego (Chodkiewicza), Mieszka I (Sąd Okręgowy, Pl. Grunwaldzki), Borowskiego (Borowskiego) i od skrzyżowania z ul. Armii Polskiej powróci na stałą trasę. W okresie funkcjonowania objazdu nie będą obsługiwane przystanki Urząd Wojewódzki, Matejki przy ul. Kosynierów Gdyńskich.

Linia nr 111 w kierunku Chwalęcic/Cmentarz Brama II od przystanku Urząd Wojewódzki pojedzie ulicami (obowiązujące przystanki): Mickiewicza, Mieszka I (Sąd Okręgowy), Roosevelta (Sąd Okręgowy) i od przystanku Roosevelta (d. Błotna) powróci na stałą trasę.

Linia nr 132 w kierunku Bora-Komorowskiego od przystanku Błotna nż. pojedzie objazdem ulicami Błotna, Okrzei i od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego powróci na stałą trasę. W okresie funkcjonowania objazdu nie będzie obsługiwany przystanek Chodkiewicza przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Linia nr 132 w kierunku Cmentarz Brama II będzie jeździć dotychczasową trasą (bez zmian).

We wtorek (23 maja) otwarta dla ruchu kołowego zostanie ulica Słowiańska (stara jezdnia za siedzibą PWiK). Tak jak przed inwestycją ruch odbywać się będzie w jednym kierunku, od ul. Słowiańskiej do ul. Kosynierów Gdyńskich. Ruch pieszy nadal będzie wstrzymany z uwagi na prace prowadzone przy remoncie chodników.

W ramach inwestycji roboty toczą się również na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry. Postępy w pracach zobaczysz na zdjęciach w tekście – Jak zmienia się skrzyżowanie Słowiańskiej i Fredry? Zobaczcie zdjęcia!

O największej inwestycji drogowej w mieście w tym roku przeczytasz również w innych naszych tekstach:
Nowa organizacja ruchu na Kosynierów Gdyńskich już wprowadzona
Kosynierów Gdyńskich: Rusza przebudowa wodociągu. Zmiany w organizacji ruchu! Co z autobusami?
Pierwsze prace przy budowie ronda przy Słowiance! Trwa wymiana nawierzchni starej Słowiańskiej (zdjęcia)
Ruszają prace na Słowiańskiej. Od dziś zamknięty stary odcinek drogi!
Kosynierów Gdyńskich i Słowiańska: Eurovia podpisała umowę. Czas na pierwsze prace! Objazdy MZK!
Trwają przygotowania do budowy ronda na wysokości skrzyżowania Słowiańskiej z Fredry (zdjęcia)
Przetarg na Kosynierów Gdyńskich rozstrzygnięty
Kosynierów Gdyńskich i Słowiańska: Dwie firmy zgłosiły się w przetargu
Przetarg na remont Kosynierów Gdyńskich i rondo koło Słowianki ogłoszony. Jak będą wyglądały skrzyżowania? (projekty)

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x