― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieWartownia trzeci raz. Pierwszy w nowym miejscu

Wartownia trzeci raz. Pierwszy w nowym miejscu

― REKLAMA ―spot_img

W pierwszy weekend wakacji rozpocznie się trzecia edycja Wartowni – cyklu muzycznych imprez i warsztatów w ramach Dobry wieczór Gorzów. Na nieco ponad sześć tygodni przed wakacjami przedstawiamy szczegóły tegorocznego programu.

Przed nami kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia jakim jest Wartowania; cykl koncertów, warsztatów i tematycznych spotkań nad Wartą, dedykowanych młodszym widzom. Wydarzenie startuje w pierwszy weekend wakacji i gra w każdy piątek, sobotę i niedzielę do końca sierpnia.

W piątki i soboty prezentują się gwiazdy muzyki klubowej, hip-hop i house, a niedziele zarezerwowane są na stand – upy i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Dodatkowo w niedzielne i czwartkowe przedpołudnia organizowane są warsztaty jogi i artystyczne – dla najmłodszych i ich opiekunów.

Wartownia to realizacja pomysłu prezydenta Jacka Wójcickiego, który po uruchomianiu w 2020 roku cyklu Dobry Wieczór Gorzów, zdecydował o urozmaiceniu oferty o event dla młodszej części publiczności.

– Wartownia to nasza odpowiedź na oczekiwania młodego widza. Cieszy fakt, że przyjęta została z ogromnym entuzjazmem i w każdy letni weekend gromadzi komplet publiczności – podkreśla prezydent miasta.

– Dodatkowo Wartownia to nieoceniona wartość promocyjna dla miasta. Liczba pozytywnych komentarzy, poleceń na Facebooku i za pośrednictwem innych social mediów świadczy o wielkim sukcesie i dobrym sposobie na zagospodarowanie czasu i przestrzeni. Wiemy, że Wartowni zazdroszczą nam inne miasta i to cieszy podwójnie – dodaje prezydent Wójcicki. Tegoroczna edycja wydarzenie będzie działała pod zmienionym adresem. Na prośbę części mieszkańców miasta, prezydent zdecydował o nowej lokalizacji, oddalonej od zabudowań mieszkalnych. Wartowania zagra na placu nad Wartą, w pobliżu mostu Lubuskiego, za siedzibą Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Wartownia łączy środowiska hip-hopowe, elektroniczne i muzyki techno. Jak zapowiedział podczas konferencji prasowej współorganizator Paweł Kopala, tegoroczny program został oparty na nazwiskach artystów, którzy zagrali w Gorzowie i byli bardzo gorąco przyjęci. Wśród nich min. Wesbam, Wally Lopez, Dr Motte i inni. Będzie mocna reprezentacja sceny hip-hopowej, m.in. Kaliber 44, OSTR czy Donguralesko.

Dodatkowo w niedzielę Wartowania zaprasza na stund-upy. Wystąpią m.in.: Błażej Krajewski, Bartosz Zalewski i Michał Paszczyk.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x