― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieNa Staszica są już pierwsze półpodziemne pojemniki na śmieci. Gdzie powstaną kolejne?

Na Staszica są już pierwsze półpodziemne pojemniki na śmieci. Gdzie powstaną kolejne?

― REKLAMA ―spot_img

Przy ul. Marcinkowskiego w ostatnim czasie zostały wybudowane pierwsze na osiedlu Staszica półpodziemne zbiorniki na odpady. Inwestycja pozwoli na rozebranie dotychczasowej sporych rozmiarów altanki śmietnikowej i wybudowanie w jej miejscu dodatkowych miejsc parkingowych. Choć Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszica nie planuje obecnie podobnych inwestycji, to kolejne półpodziemne pojemniki na odpady mają powstać w innych częściach miasta.

Nowe półpodziemne pojemniki na odpady zostały zainstalowane przy ul. Marcinkowskiego z przeznaczeniem dla mieszkańców budynków oznaczonych numerami 114-121. – Jest, to pierwsza taka inwestycja w naszych zasobach. Obecnie nie planujemy takich inwestycji. Dotychczasowa altanka śmietnikowa zostanie zdemontowana, a na jej miejsce powstaną miejsca parkingowe. Nowe pojemniki są dostosowane ilością do potrzeb mieszkańców. Zostały one wyliczone na podstawie pojemników, które znajdowały się w starej altanie – mówi nam Małgorzata Śniowska ze Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica.

Pierwsze podziemne śmietniki w mieście zostały oddane do użytku w lutym 2021 roku przy ul. 30 Stycznia, tuż obok odnowionego Kwadratu. Sześć podziemnych pojemników zastąpiło ponad 40 kubłów stojących przy ulicach. Inwestorem w tym miejscu był związek gmin MG-6.

Kiedy i gdzie kolejne zbiorniki na odpady schowane pod ziemią?

W grudniu 2022 roku Związek Celowy Gmin MG-6 podpisał umowę z firmą Algo Jarosław Bartos z Wielunia, która to ma przygotować dokumentację projektowo-kosztorysową budowy kolejnych półpodziemnych śmietników w mieście. Wykonawca na zrealizowanie zadania ma 26 tygodni od momentu podpisania umowy. Pod koniec drugiego kwartału tego roku ZCG MG-6 powinien więc być gotowy do ogłoszenia przetargu na prace instalacyjne nowych śmietników. Powstać mają one przy ul. Śląskiej, Krasińskiego, Obotryckiej 12A, Jasnej, Łokietka (pomiędzy budynkiem nr 31 i skrzyżowaniem z ul. Chrobrego), Fabrycznej przy budynkach nr 43-45, Dworcowej, Drzymały 10 i Dąbrowskiego 33.

W każdej z lokalizacji ma powstać po pięć pojemników półpodziemnych. ZCG MG-6 na inwestycję otrzymał ponad 4,4 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Przeczytaj też:
Nowy budynek TVP3 Gorzów już prawie gotowy! Kiedy telewizja zacznie nadawać z Piłsudskiego? (zdjęcia)
Przy Przemysłowej miał być większy parking. Od ponad pół roku nic się tu jednak nie dzieje…
Parkowe Wzgórze: Dwa pierwsze budynki częściowo z elewacją. Rozpoczęła się budowa trzeciego, który zasłoni… #StądJestem (zdjęcia, wizualizacje)
Kosynierów Gdyńskich i Słowiańska: Dwie firmy zgłosiły się w przetargu

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x