21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Nowa elewacja budynku przy Szkolnej robi wrażenie! (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

Mija dwadzieścia miesięcy od momentu rozpoczęcia prac przy pierwszym etapie przebudowy Kwartału Kultury. Od kilku dni można już zobaczyć nową elewację zabytkowego budynku przy ul. Szkolnej, którego najwyższa kondygnacja ma współgrać z dobudowanym łącznikiem. Inwestycja ma zostać ukończona w styczniu 2024 roku.

– Nowa elewacja budynku z blachy na wysokości ostatniego piętra, które zostało dobudowane wiele lat po pierwotnym powstaniu budynku współgrać będzie z nowoczesną elewacją dobudowanego łącznika – informuje wykonawca przebudowy firma Drew-Plast Mazowiecki.

Jak obecnie prezentuje się budynek zobaczyć można na zdjęciach poniżej. Po przebudowie znajdować będzie się tutaj Liceum Plastyczne. Trwają już także prace przy elewacji dobudowanego łącznika, który pozwoli na swobodną komunikację miedzy budynkiem przy ul. Szkolnej i tym znajdującym się przy ul. Warszawskiej, do którego przeniesie się szkoła muzyczna. Uczniowie obu placówek zajęcia w tej lokalizacji powinni zacząć od początku roku szkolnego 2024/2025.

Szkoły artystyczne podlegają pod Ministerstwo Kultury i to ono zapłaci blisko 11 mln zł za wszystkie prace.

W drugim etapie inwestycji, remontu doczekać ma się również budynek, w którym jeszcze w ubiegłym roku mieścił się Młodzieżowy Domu Kultury przy ul. Teatralnej.

Przeczytaj też:
Dworzec PKS wraz z placem sprzedany! Miasto już szykuje nowe miejsce postoju autobusów!
Autobusy elektryczne już na gorzowskich ulicach!
Ażurowy parking przy Dunikowskiego gotowy zgodnie z planem
Ścieżka połączy Gorzów z Kłodawą

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Inwestycje miejskie
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x