― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweJak wygląda przebudowa starej nitki Walczaka? (zdjęcia)

Jak wygląda przebudowa starej nitki Walczaka? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Z początkiem września na odcinku ulicy Walczaka między skrzyżowaniem z ulicą Fieldorfa-Nila i granicą administracyjną miasta ruch samochodów został przeniesiony na nową jezdnię. Już wówczas wykonawca inwestycji przystąpił do prac rozbiórkowych na starej drodze. Miesiąc później nastąpiło podobne przeniesienie ruchu ze starej na nową drogę na pozostałym odcinku przebudowywanej ul. Walczaka aż do ronda Gdańskiego. To umożliwiło rozpoczęcie prac na kolejnym odcinku drogi. Jak inwestycja przebiega?

W środę, 28 września udostępnienie dla ruchu zostało rondo Gdańskie i nowo wybudowana jezdnia ul. Walczaka na odcinku od skrzyżowania z ul. Fieldorfa Nila do ronda Gdańskiego. Tym samym od tego dnia na całym przebudowywanym odcinku ul. Walczaka ruch samochodów odbywa się nową nitką. Umożliwiło to rozpoczęcie prac przy rozebraniu starej nitki ulicy i wybudowaniu jej od nowa.

Już przy przy przebudowie ronda Gdańskiego można było zauważyć, że wykonawca mocno przyspieszył z pracami. Nie inaczej jest z przebudową starej nitki Walczaka. Obecnie większość starej jezdni jest już rozebrana (prace nie toczą się jedynie na odcinku od ronda Gdańskiego do wjazdu w osiedle za stacją benzynową). Stan postępu prac jest zróżnicowany. Przy granicach miasta jest już nowe utwardzenie drogi i rozpoczęło się wyznaczanie i układanie krawężników. Na odcinku bliżej ronda Gdańskiego trwa natomiast wybierania starej podbudowy drogi.

Na pytanie – ile potrwa budowa drugiej nitki ul. Walczaka w miejscu starej, nikt obecnie nie jest wstanie jednoznacznie odpowiedzieć. Głównymi czynnikami będzie pogoda i oczywiście zaangażowanie wykonawcy.

Gotowe jest już natomiast w całości torowisko, perony i trakcja na całym nowym 400-metrowym odcinku linii tramwajowej. Nowy odcinek przeszedł już także pierwsze próbne przejazdy tramwaju.

Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na długości prawie 3 km i 100 m trwa od ponad dwóch lat. Prace prowadzi tu firma Budomex za blisko za 74 mln zł. Termin zakończenia prac planowany był na koniec 2021 roku. Później przekładany był wielokrotnie. Aktualny oficjalny termin to koniec listopada 2022 roku. Oczywiście jego dotrzymanie nie jest możliwe. Jeśli prace budowlane będą przebiegać w takim tempie, jak w ostatnich miesiącach, to naszym zdaniem jest szansa na ukończenie inwestycji w drugim kwartale 2023 roku.

O przebudowie drogi krajowej nr 22 pisaliśmy już wielokrotnie:
Od ronda do ronda – Jak wygląda przebudowa i budowa ulic Łukasińskiego i Zawackiej? (zdjęcia)
Dziś wieczorem przejedziemy rondem Gdańskim!
Od wtorku ulice Łukasińskiego i Zawackiej zamknięte! Rusza remont! (objazdy)
Rondo Gdańskie: Po dwóch miesiącach jest już asfalt! (zdjęcia)
Od piątku pojedziemy odcinkiem nowej nitki Walczaka! Jak wygląda? (zdjęcia)
Przetarg na remont starych nitek Łukasińskiego i Zawackiej rozstrzygnięty
Przebudowa ulicy Walczaka potrwa do końca roku! Roku 2023!?!
Dwie firmy chcą wyremontować stare nitki Łukasińskiego i Zawackiej
Zaglądamy na przebudowywaną ulicę Walczaka! Wreszcie coś tu się dzieje! (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x