― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje mieszkanioweOsiedle Słowiańskie: Pierwszy budynek już z elewacją. Trwa budowa dróg dojazdowych! (zdjęcia)

Osiedle Słowiańskie: Pierwszy budynek już z elewacją. Trwa budowa dróg dojazdowych! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Budowa pierwszych trzech budynków nowego osiedla Słowiańskiego na terenach popoligonowych tuż za sklepami za sklepami Leroy Merlin, Obi i Media Markt trwa od kilku lat. Inwestycja toczy się swoim wyznaczonym tempem. Przy pierwszym budynku trwają już prace przy montażu elewacji. W dwóch pozostałych w budowie jest ich ostatnia kondygnacja.

Gorzów w swoich granicach w tej okolicy posiada ponad 530 hektarów terenów popoligonowch. Działki na których budowane jest nowe osiedle zostały sprzedane w 2016 roku. Kupiła je spółka z niemieckim kapitałem. Prace ruszyły rok później. Nie trwały jednak długo. Przez kolejne lata w tym miejscu znów nic się nie działo. Aż wreszcie w 2020 roku doszło do zmian wśród inwestorów. Powołano nawet nową spółkę. Większościowym inwestorem pozostał Rolf-Michael Kühne – przedsiębiorca z Niemiec, który na mieszkaniach zarobił fortunę. Dołączył do niego Mariusz Wojtasik, właściciel firmy Eurotechnika.

Nowa spółka zaktualizowała projekty o nowoczesną i estetyczną architekturę. Po czym wznowiła w ubiegłym roku prace przy budowie pierwszych budynków. Najmniejsze mieszkania w tej lokalizacji będą miały 25 mkw., największe aż 106 mkw. Mieszkania zlokalizowane na parterze będą posiadały własne ogródki. Na najwyższych kondygnacjach zaplanowano natomiast mieszkania dwupoziomowe. W każdym z budynków będą windy i komórki lokatorskie. Całe osiedle będzie monitorowane, a mieszkańcy będą mieli dostęp do obrazu z kamer. Pierwszy budynek będzie gotowy w pierwszym kwartale 2023 roku.

Równolegle do budowy samych budynków mieszkalnych trwa przy współpracy z Urzędem Miasta budowa drogi dojazdowej do nowego osiedla. Inwestor prowadzi także budowę dróg wewnętrznych z chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oczywiście miejscami parkingowymi. W trakcie pierwszych prac postanowiono wprowadzić zmiany do planów budowy parkingów w taki sposób, aby zachować na działce dwa sporej wielkości dęby. Mimo, że takie zmiany pociągnęły za sobą dodatkowe koszty.

Osiedle Słowiańskie w katalogu inwestycji mieszkalnych GORZÓW.NEWS:
Mój Dom: Osiedle Słowiańskie

Przeczytaj też:
Osiedle Słowiańskie rośnie w oczach
Osiedle Słowiańskie: Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tu jeszcze w tym roku (zdjęcia)
Nowe osiedle powstaje na terenach popoligonowych (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x