― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje mieszkanioweNowe osiedle powstaje na terenach popoligonowych (zdjęcia)

Nowe osiedle powstaje na terenach popoligonowych (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Pomiędzy ulicami Słowiańską i Chorwacką trwa budowa trzech pierwszych budynków osiedla Słowiańskiego. Inwestor – firma Mój Dom Gorzów Sp. z o.o. posiada tutaj trzy działki.

Gorzów w swoich granicach w tej okolicy posiada ponad 530 hektarów terenów popoligonowch. Działki na których budowane jest nowe osiedle zostały sprzedane w 2016 roku. Kupiła je spółka z niemieckim kapitałem. Prace ruszyły rok później. Nie trwały jednak długo. Przez kolejne lata w tym miejscu znów nic się nie działo. Aż wreszcie w ubiegłym roku doszło do zmian wśród inwestorów. Powołano nawet nową spółkę. Większościowym inwestorem pozostał Rolf-Michael Kühne – przedsiębiorca z Niemiec, który na mieszkaniach zarobił na Zachodzie fortunę. Dołączył do niego Mariusz Wojtasik, właściciel firmy Eurotechnika.

Nowa spółka zaktualizowała projekty o nowoczesną i estetyczną architekturę. Po czym wznowiła w tym roku prace przy budowie pierwszych budynków. Najmniejsze mieszkania w tej lokalizacji będą miały 37 mkw. Pierwszy budynek ma być oddany w kwietniu 2023 roku.

Budowa osiedla na nieuzbrojonym terenie wymagała odwagi i dodatkowego zaangażowania. – Drogi dojazdowe oczywiście będą realizowane w partnerstwie z miastem. Jesteśmy po pierwszych rozmowach. Również uzbrojenie terenu idzie zgodnie z założonym harmonogramem robót łącznie z projektem zagospodarowania wód opadowych – mówi nam Mariusz Wojtasik, współwłaściciel firmy Mój Dom Gorzów Sp. z o.o. i jednocześnie prezes firmy Eurotechnika, która jest głównym wykonawcą prac przy budowie osiedla.

Sprzedaż mieszkań jeszcze się nie rozpoczęła. Spółka oczekuje na ustabilizowanie się cen materiałów na rynku budowlanym.

Przeczytaj także:
Eurotechnika realizuje dwie ciekawe inwestycje mieszkaniowe
My Home wznawia budowę na byłych poligonach (zdjęcia)

Wizualizacje:

Aktualne zdjęcia inwestycji:

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
rekin_z_warty
rekin_z_warty
2 lat temu

I dobrze, że budowa ruszyła. Ciekawe czy przewidziany zostanie wjazd dla autobusów na teren osiedla czy powtórzy się przypadek z Europejskiego.

1
0
Zostaw komentarz!x