spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieDrzewa rosnąć będą wraz z dziećmi

Drzewa rosnąć będą wraz z dziećmi

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W Gorzowie pojawiło się 105 nowych drzewek. Wszystko za sprawą akcji #RośnijMY razem. Ponad 200 osób: rodziców wraz z dziećmi, przyszło w piątek (11 listopada) na pole golfowe „Zawarcie”, by posadzić symboliczne drzewko z okazji narodzin swoich dzieci.

Narodziny dziecka to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców. Wszyscy ci, którzy w 2021 i 2022 roku powitali na świecie swoje pociechy i zameldowali je w Gorzowie, mogli uczcić to w oryginalny sposób. Właśnie do nich skierowana była akcja „#RośnijMY razem”. Jej celem było posadzenie drzewek, których patronami zostaną najmłodsi gorzowianie, ale także powiększanie drzewostanu w Gorzowie.

Do nasadzeń w ramach „#RośnijMY razem” przygotowaliśmy teren na polu golfowym „Zawarcie”, prowadzonym przez spółkę Inneko, która od lat dba o czystość i ekologię w mieście.

– Ta akcja to kolejny element działania spółki, która inicjuje i wspiera wszystkie inicjatywy ekologiczne w naszym mieście. Jestem przekonany, że będzie cykliczna, a rodziców ze swoimi pociechami zapraszam na pole golfowe, które dla gorzowian zawsze jest otwarte – powiedział Łukasz Marcinkiewicz, prezes Inneko.

Sadzonki drzewek przygotowało Nadleśnictwo Kłodawa, wieloletni partner Miasta w działaniach proekologicznych.

– Lasy Państwowe od kilku lat dbają o powiększenie zielonych przestrzeni w polskich miastach. Od 2018 roku trwa bowiem akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Cieszę się, że w Gorzowie również możemy zrealizować część tego ogólnopolskiego planu – powiedział nadleśniczy Tomasz Kalembkiewicz.

Wśród sadzonek, przegotowanych dla rodziców były klony pospolite, lipy i inne gatunki liściaste.

– Drzewka pojawiły się na terenie pola wzdłuż ogrodzenia i będą stanowiły naturalny żywopłot, który docelowo będzie chronił grających w golfa gości przed wiatrem i nadmiernymi promieniami słońca – zaznaczył menadżer pola Witold Siwko.

Każdy rodzic otrzymał sadzonkę wraz z drewnianą tabliczką z imieniem swojego dziecka. Po zakończeniu sadzenia, rodzice odebrali certyfikat uczestnictwa oraz słodki upominek od partnera akcji Piekarni „Bagietka”. Do dyspozycji uczestników była gorąca herbata oraz słodkości od „Bagietki”.

Akcja #Rośnijmy razem spotkała się dużym entuzjazmem wśród młodych rodziców w Gorzowie.

– Super inicjatywa, dobrze zorganizowana. No i jaka pamiątka! Czadowa sprawa – to jeden z komentarzy, jakie w mediach społecznościowych umieścili rodzice uczestniczący w wydarzeniu.

Dzięki #RośnijMY razem Gorzów dołączył do innych polskich miast, w których rodzice mają możliwość symbolicznie uczcić narodziny swoich pociech. Podobne akcje od kilku lat, we współpracy z Lasami Państwowymi, realizowane są m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Elblągu i Katowicach.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x