spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieZGM: Remont kolejnych budynków i podłączenia do sieci ciepłowniczej (zdjęcia)

ZGM: Remont kolejnych budynków i podłączenia do sieci ciepłowniczej (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej realizuje kolejne inwestycje. Ukończono remont budynku przy ul. Grobla. Natomiast przy ul. Dworcowej w 9 lokalach mieszkalno-usługowych zlikwidowano piece kaflowe i wykonano instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody.

Remonty budynków gminnych

Zakończono prace remontowe budynków Grobla 26 i 26A. Ramy inwestycji uwzględniały renowację elewacji frontowych, stolarki okiennej w częściach wspólnych nieruchomości, wymianę drzwi oraz docieplenie ścian od podwórka wraz z zszyciem i wzmocnieniem ścian budynku. Prace remontowe uzgodnione zostały z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Podłączenie budynków gminnych do miejskiej sieci ciepłowniczej

Uruchomiono ciepło w pierwszym z dwóch obiektów zaplanowanych do włączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. Inwestycja została zrealizowana w budynku wielorodzinnym przy ulicy Dworcowej 11. Roboty polegały na likwidacji piecy kaflowych oraz wykonaniu instalacji dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w 9 lokalach mieszkalno-usługowych. Przewidziano również i wykonano montaż liczników na potrzeby systemu przedpłatowego. Wartość robót 227 tys. zł.

Oświadczenia w sprawie ograniczenia cen ciepła i podgrzania ciepłej wody

ZGM na mocy ustawy z dnia 15 września 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, w imieniu podmiotów wrażliwych będących w zasobach administrowanych przez zakład a także wspólnot mieszkaniowych złożył oświadczenia odbiorcy ciepła ws. ubiegania się o ograniczenie cen ciepła i podgrzania ciepłej wody.

Kontynuacja umowy z Pocztą Polską

Przedłużono o kolejny rok współpracę z Pocztą Polską w ramach której mieszkańcy zasobów komunalnych mogą dokonywać opłat za korzystanie z miejskich lokali we wszystkich placówkach pocztowych. Od mieszkańców nie będą pobierane dodatkowe opłaty ani prowizje, te koszty bierze na siebie Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Przeczytaj też:
ZGM ma firmę i rozpocznie eksmisje
Przy dworcu PKP do wyburzenia sporo budynków! W tym te pamiętające XIX wiek… (wykaz, zdjęcia)
Ponad 800 tys. na remont kolejnych mieszkań komunalnych

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x