spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieGorzów kolejny raz doceniony przez deweloperów

Gorzów kolejny raz doceniony przez deweloperów

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Łódź, Gorzów i Lublin to miasta które w 2021 roku najsprawniej wydawały kluczowe decyzje w procesie inwestycyjnym. Tak przedstawiają się wyniki XII edycji Rankingu Miast, ogłoszone 18 października w Poznaniu podczas V Kongresu Deweloperskiego.

Nagrodę za drugie miejsce dla naszego miasta odebrał wiceprezydent Jacek Szymankiewicz.

Ranking Miast to prowadzona od ponad 10 lat inicjatywa Polskiego Związku Firm Deweloperskich, której celem wybór miast najbardziej przyjaznych rozwojowi w Polsce. Kryterium oceny przy wyborze zwycięzcy jest czas wydawania decyzji i warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w powiazaniu z pokryciem miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego oraz pozwoleń na budowę – oba liczonych od dnia złożenia wniosku do momentu wydania decyzji.

Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Ranking cieszy się dużym uznaniem wśród deweloperów i inwestorów, jednocześnie uznawany jest za miernik tempa i jakości współpracy samorządów z inwestorami w poszczególnych aglomeracjach miejskich. Tak zaznaczają organizatorzy.

– Ostatnie lata to czas szczególny: pandemia, wojna w Ukrainie oraz kryzys ekonomiczny mają szczególny wpływ na działania samorządu. Tym bardziej cieszy, że gorzowscy urzędnicy wyróżniają się sprawnością działania i nie zwalniają tempa – zaznacza prezydent Jacek Wójcicki i dodaje, że to już kolejny rok, gdy działania gorzowskiego samorządu zostają wyróżnione i nagrodzone w Rankingu Miast Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Przypomnijmy, rok temu Gorzów również znalazł się na podium w rankingu wraz z Lublinem i Opolem. W tym roku utrzymał pozycję.

W Rankingu Miast oceniana jest sprawność decyzji dotyczących zarówno inwestycji mieszkaniowych, biurowych i tych, dotyczących budowy nowych hoteli.

Gala V Kongresu Deweloperskiego odbyła się w Poznaniu. Gorzów reprezentował zastępca Prezydent miasta Jacek Szymankiewicz.

Polski Związek Firm Deweloperskich jest największą i najbardziej wpływową organizacją branży deweloperskiej, która od niema 20 lat reprezentuje interesy firm deweloperskich w Polsce i Unii Europejskiej. Zrzesza ponad 230 członków z całego kraju. Przedstawiciele związku współpracują z organami administracji rządowej, samorządowej, architektami, urbanistami i szeroko pojętym biznesem.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pablo
Pablo
1 rok temu

Jak kupują działki na murawach albo innych terenach zielonych to co się dziwić.

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Pablo
1
0
Zostaw komentarz!x