― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje mieszkanioweParkowe Wzgórze: Mieszkania z widokiem na centrum! (zdjęcia)

Parkowe Wzgórze: Mieszkania z widokiem na centrum! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

U zbiegu ulic Góra Powstańców, Walczaka i Jagiełły powstaje największa obecnie inwestycja mieszkaniowa w centrum miasta. W ramach osiedla Parkowe Wzgórza powstają cztery budynki pięciokondygnacyjne z dwoma poziomami parkingów podziemnych. Budowa trwa już od blisko dwóch lat. Dwa z czterech budynków sięgają już ostatniej kondygnacji. I właśnie przyszłym mieszkańcom tych ostatnich pięter już można zazdrościć widoku z okien.

Nowe osiedle powstaje na atrakcyjnej działce w samym centrum miasta. Wcześniej znajdowały się tu stare garaże, warsztaty i rudery byłych punktów usługowych. Już w 2008 roku poprzedni inwestor wszystkie grożące zawaleniem budynki wyburzył i przygotował teren pod inwestycję. Gdy uzyskał wszystkie pozwolenia załamał się rynek budowlany i został zmuszony do zawieszenia inwestycji.

Po wielu latach do inwestycji wrócił już nowy inwestor – firma Alia, która od końca 2020 roku na działce o powierzchni 71 arów u zbiegu ulic Góra Powstańców, Walczaka i Jagiełły stawia osiedle Parkowe Wzgórze składające się z czterech budynków. Dwa pierwsze znajdujące się wewnątrz działki osiągnęły już planowane czwarte piętro. Sporo prac pozostało przy budowie czwartego budynku zlokalizowanego przy przy Górze Powstańców i Walczaka. Tu prace trwają nad pierwszą nadziemną kondygnacją. Nie rozpoczęły się za to żadne prace przy budowie trzeciego budynku przy ul. Jagiełły.

W ramach osiedla Parkowe Wzgórze powstanie 131. mieszkań, 5. lokali usługowych i 153. miejsca parkingowe na dwóch poziomach pod budynkami.

Przeczytaj też:
Osiedle Słowiańskie rośnie w oczach
Osiedle przy BWA: Wiemy, jak będą wyglądały nowe budynki od SM Górczyn! (wizualizacje)
Na działce u zbiegu Jagiellończyka i Dąbrowskiego powstaną bloki mieszkalne! Tak będą wyglądały? (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x