21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Budowa drugiego odcinka ulicy Ułanów rozpoczęta (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

Ruszyły roboty drogowe związane z budową drugiego etapu ulicy Ułanów. Jak zapowiedział, podczas spotkania z mieszkańcami, wykonawca zadania – największe utrudnienia pojawią się podczas realizacji odcinka kanalizacji deszczowej, środkiem ulicy i w głębokim wykopie. Wykonawca zadeklarował, że roboty te potrwają nie dłużej niż dwa tygodnie. Po tym czasie pozostaną jedynie niedogodności związane z prowadzonymi robotami drogowymi.

Drugi etap budowy ul. Ułanów zapewni mieszkańcom łatwiejszy dojazd do posesji. Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Na ponad stumetrowym odcinku ul. Ułanów powstanie nawierzchnia z kostki brukowej. Inwestycja obejmuje odcinek od granicy „lasu” w stronę ul. Dobrej. W ramach zadania, oprócz wykonania nowej nawierzchni, konieczne będzie również zlikwidowanie kolizji z sieciami teletechnicznymi, wyregulowanie urządzeń podziemnych, utwardzenie terenu wokół placu do zawracania. Powstanie też kanalizacja deszczowa.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 500 tys. złotych. Zakończenie prac planowane jest w listopadzie br. Zadanie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorzowa na 2022 rok. Wykonawcą jest gorzowska firma F.P.H.U. „CHEĆKO” Jacek Chećko.

Przeczytaj też:
Zaglądamy na przebudowywaną ulicę Walczaka! Wreszcie coś tu się dzieje! (zdjęcia)
Nowy parking i chodnik przy Dowgielewiczowej! Jak idą prace? (zdjęcia)
Na Drzymały trwa wymiana chodnika. Wszystko w ramach programu Tuptuś! (zdjęcia)

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x