spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOuliceZaglądamy na przebudowywaną ulicę Walczaka! Wreszcie coś tu się dzieje! (zdjęcia)

Zaglądamy na przebudowywaną ulicę Walczaka! Wreszcie coś tu się dzieje! (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Cały przebudowywany odcinek drogi krajowej nr 22 w ciągu ulicy Walczaka przeszliśmy ponownie po ponad trzech miesiącach. Ostatnio spacerowaliśmy tutaj w kwietniu. Wtedy na budowie nie działo się zbyt wiele. Dziś musimy stwierdzić, że wreszcie na zdjęciach możemy przedstawić konkretne postępy w pracach. Choć do końca inwestycji jest bliżej, to jednak trudno wskazać dziś ile prace tutaj jeszcze potrwają.

Na ukończeniu jest budowa torowiska. Trwają pracy przy ostatnim brakującym odcinku – wzdłuż ronda Gdańskiego, które zostało zamknięte i w całości rozkopane. Obecnie trwa układanie nowych szyn. Po jego zakończeniu linia będzie kompletna.

Podobnie sytuacja wygląda z budowaną nową nitką ul. Walczaka. Gotowy jest praktycznie cały odcinek od wjazdu do miasta do ronda Gdańskiego. Na całym odcinku ułożono pierwsze warstwy asfaltu. Przy kończeniu inwestycji ułożona zostanie ostatnia warstwa ścieralna. W 90 procentach gotowe są nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Gorzej wygląda sytuacja z budową nowych rond. Przy planowanym rondzie na wysokości skrzyżowania ulic Walczaka z Fieldorfa-Nila nie zostały nawet rozpoczęte prace. Natomiast rondo na wysokości ul. Szarych Szeregów gotowe jest jedynie w połowie. Pierwsze prace trwają też na rondzie Gdańskim, które zostało w całości zamknięte i rozkopane. Dopiero ukończenie tego ostatniego ronda wraz z dojazdowymi odcinkami ul. Górczyńskiej pozwoli myśleć o przeniesieniu ruchu samochodowego na nowo wybudowaną nitkę drogi, tak aby rozpocząć remont starego odcinka ul. Walczaka.

Gdy ruch zostanie już przeniesiony na nową nitkę drogi będzie można pomyśleć o puszczeniu linii tramwajowej do docelowej stacji na wysokości ul. Fieldorfa-Nila.

Przy całej inwestycji pamiętać należy także, że do wykonania jest jeszcze cała nowa nitka ul. Zawackiej. Przy jej budowie prace trwają ale toczą się najwolniej.

Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na długości prawie 3 km i 100 m trwa od ponad dwóch lat. Prace prowadzi tu firma Budomex za blisko 74 mln zł. Termin zakończenia prac planowany był na koniec 2021 roku. Później przekładany był wielokrotnie. Aktualny to koniec listopada 2022 roku.

W międzyczasie miasto ogłosiło przetarg na remont starych jezdni ul. Łukasińskiego i Zawackiej na odcinku ponad 1,7 km. Obecnie jezdnie te posiadają nawierzchnię bitumiczną o szerokości około 7 metrów. Nawierzchnia posiada liczne deformacje, spękania, ubytki i wyremontowane wyboje. Prace remontowe mają być prowadzone po istniejącym śladzie jezdni. Zakres prac przewiduje sfrezowanie istniejących zdegradowanych warstw i wykonanie nowych. W ramach prac przewidziana jest również regulacja 53 studni kanalizacyjnych. Miasto na ten cel ma ponad 1,6 mln zł, które pochodzą ze środków budżetowych i z pozyskanych środków z rezerwy subwencji ogólnej. Na oferty firm urzędnicy czekają do 4 sierpnia.

O remoncie drogi krajowej nr 22 pisaliśmy także tutaj:
Na całym odcinku Walczaka pracuje tylko kilkanaście osób… W takim tempie droga nie będzie gotowa za rok! (zdjęcia)
Na Walczaka i Zawackiej mało się dzieje! Będzie kolejne opóźnienie! (zdjęcia)
Jak toczą się prace przy wylotówce na Gdańsk? (dużo zdjęć)
Prace na Walczaka mocno przyspieszyły! Kolejny odcinek z asfaltem! (zdjęcia)
Na Walczaka widać zarys ronda i trwa budowa torowiska! (zdjęcia)
Na Walczaka miejscami jest pierwsza warstwa asfaltu (zdjęcia)
Co słychać na wylotówce na Gdańsk? (zdjęcia)
Wjazd z Walczaka w Szarych Szeregów zamknięty!
Po sześciu tygodniach znów jesteśmy na Walczaka (dużo zdjęć)

Aktualne zdjęcia:

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x