― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweNa Walczaka i Zawackiej mało się dzieje! Będzie kolejne opóźnienie! (zdjęcia)

Na Walczaka i Zawackiej mało się dzieje! Będzie kolejne opóźnienie! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Ostatni raz zaglądaliśmy na rozbudowywaną drogę krajową nr 22 w ciągu ulic Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego dwa miesiące temu. Ku naszemu zdziwieniu przez ten okres na placu budowy nie zmieniło się zbyt wiele… Teren wygląda wręcz tak, jakby został porzucony. Tymczasem wykonawca przebudowy, firma Budomex S.A. wystąpił do miasta z kolejnym wnioskiem o wydłużenie terminu oddania inwestycji. Tym razem do końca listopada 2022 roku! Przypomnijmy według pierwszych założeń wszystkie prace miały być ukończone już w styczniu tego roku! Jednak w lipcu 2021 roku wykonawca pierwszy raz przełożył termin na koniec czerwca 2022 roku! Dziś już wiemy, że i tego terminu nie dotrzyma! Jeśli prace będą postępowały w takim tempie, jak obecnie, to i listopadowy termin wydaje się być zagrożony…

Co zostało zrobione, co pozostaje do zrobienia?

Wzdłuż ulicy Walczaka gotowe jest już praktycznie nowe torowisko tramwajowe. Brakuje jedynie odcinka od ronda Gdańskiego do wcześniej wykonanej nowej trakcji (około 100 metrów). Na końcu trasy, tuż obok skrzyżowaniem z ul. Fieldorfa-Nila gotowa jest też mijanka, gdzie tramwaje będą zawracać. Zanim jednak tramwaje będą mogły pojechać po nowych torach ułożyć trzeba jeszcze liny pozwalające na zasilenie je w energię elektryczną.

Jeśli chodzi o drogę, to odcinek od ronda Gdańskiego do skrzyżowania z ul. Fieldorfa-Nila jest w większości gotowy. Na tym odcinku brakuje jedynie warstwy ścieralnej asfaltu. W większości zostały też wykonane tutaj chodniki i ścieżka rowerowa. Gotowa jest też połowa nowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Szarych Szeregów.

Na odcinku od planowanego (jego budowa jeszcze się nie rozpoczęła) kolejnego nowego ronda na wysokości skrzyżowania ulic Walczaka z Fieldorfa-Nila do straży pożarnej droga do końca nie została nawet wyznaczona. Nie ma tu żadnej warstwy asfaltu, nie zostały także wykonane chodniki, ani ścieżki rowerowe…

Nie można również zapominać, że gdy wykonawca wreszcie ukończy prace przy budowie nowych nitek ul. Walczaka musi od początku wybudować istniejące do tej pory jezdnie po których obecnie odbywa się ruch samochodowy.

Na Łukasińskiego już ponad rok temu wybudowano nowe dwie nitki ulicy. Ruch jednak cały czas toczy się starą jezdnią, którą również wykonawca musi przebudować. Nie zostało wybudowane także rondo na skrzyżowaniu ul. Łukasińskiego i Zawackiej.

Jeśli chodzi o odcinek ul. Zawackiej, to tutaj wykonawca jedyne co zrobił, to przygotował teren pod wyznaczenie nowego odcinka drogi. Tak więc do wykonania ma całą nową drogę, a później przebudowę istniejącej…

Mocno wątpimy, czy firma Budomex S.A. wyrobi się z tymi wszystkimi zadaniami także w nowym terminie, czyli do końca listopada tego roku.

O remoncie drogi krajowej nr 22 pisaliśmy także tutaj:
Jak toczą się prace przy wylotówce na Gdańsk? (dużo zdjęć)
Prace na Walczaka mocno przyspieszyły! Kolejny odcinek z asfaltem! (zdjęcia)
Na Walczaka widać zarys ronda i trwa budowa torowiska! (zdjęcia)
Na Walczaka miejscami jest pierwsza warstwa asfaltu (zdjęcia)
Co słychać na wylotówce na Gdańsk? (zdjęcia)
Wjazd z Walczaka w Szarych Szeregów zamknięty!
Po sześciu tygodniach znów jesteśmy na Walczaka (dużo zdjęć)

Zdjęcia:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x